Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Dr. Nona » Liečivé vlastnosti- Mŕtve more

Liečivé vlastnosti Mŕtveho mora.

 
Súčasné medicínske výskumy dokazujú, že zloženie minerálov a solí Mŕtveho mora pôsobia hojivo na mnoho zdravotných problémov. Voda Mŕtveho mora efektívne napomáha pri liečení alergií, lupienky, ekzému, taktiež zlepšuje krvný obraz, látkovú výmenu, upokojuje nervový systém, očisťuje kožu a zlepšuje jej vzhľad a elasticitu. Pri  kloktaní pomáha liečeniu nádchy a angíny. Bahno Mŕtveho mora môže byť použité na hojenie rán, zvýšenie odolnosti vlasových korienkov, odstraňuje psoriázu a lupienku. Pôsobí tiež proti vráskam a starnutiu kože. Liečebné schopnosti bahna Mŕtveho mora pri bolestiach hlavy a migrénach, pri aplikácii na telo a chrbticu pomáha pri artrózach, artritídach, osteochondróze, reumatizme, strese, nespavosti, atď.. Vynikajúce liečebné vlastnosti Mŕtveho mora sú dané mnohými faktormi, medzi nimi aj špecifické klimatické podmienky:
• 330 slnečných dní v roku
• ročné priemerné zrážky nie viac ako 50 mm
• vysoký atmosférický tlak.
Nízka vlhkosť a vysoký podiel bromidu vo vzduchu, vďaka vyparovaniu vody Mŕtveho mora, napomáha látkovej výmene, rozširuje bronchiálne a cievné systémy, normalizuje činnost nervovej sústavy. To všetko, vynásobíme bohatosťou minerálov vo vode, prefiltrovaných troposférou slnečného žiarenia a suchého vzduchu púšte, pritahuje ľudí. Mŕtve more existuje viac ako 5000 rokov, ale do dnešného dňa ukázalo ľudstvu len malú časť svojho tajomstva.
 
Mŕtve more - Zdroj života a zdravia.


Bio-organo-minerálny KOMPLEX = Halo - komplex = know-how vypracované vedcami kliniky Lenom pod vedením Dr.Nony Kuchiny

1. BIO - sú to biologicky aktívne látky, tvorené v živých organizmoch - bio hmoty Mŕtveho mora.

2. ORGANO - organické zlúčeniny, ktoré obsahujú rastliny - aromaterapeutické zlúčeniny, fyto-preparáty.

3. MINERÁLNY- anorganické látky - minerály a biologicke kovy Mŕtveho mora.

Pre vypracovanie a výrobu preparátov Dr.Nona boli spracované a analyzované informácie z rôznych oblastí, týkajúcich sa Mŕtveho mora.

B I O - bio hmoty Mŕtveho mora.

Mŕtve more sa nachádza vo vnútornej časti jordánsko-aravijského hrebeňa, ktorý je časťou afrického zlomového systému a má veľa nezvyčajných geochemických vlastností. Jeho voda má najvyšší obsah soli, jeho chemické zloženie je unikátne.

Porovnanie medzi chemickým zložením vody Mŕtveho mora a jeho dna s inými jazerami a oceánmi ukazujú, že priemerná slanosť vody Mŕtveho mora je 31,5% ("Niektoré geochemické aspekty Mŕtveho mora a otázky jeho veku" 1961, Jakov Bentop). Koncentrácia iónov SO4 je veľmi nízka, brómu 5920 mg na liter - rekordne vysoká v porovnaní s celou vodnou plochou zemského povrchu. Väčšina iónov kalcia v Mŕtvom mori a jeho dna sa vyrovnáva chloridami

Mŕtve more, ktorého hladina leží o 400 m nižšie ako Stredozemné more, má v súčasnosti má dĺžku 79,5 km a maximálnu šírku 17 km. Vnútri regiónu Mŕtveho mora nachádzame širokú škálu rôznych druhov hornín:Dokembrijské skalnaté horniny (hlavne granit, kyslé sopečne a kremičité horniny). Na juhu paleozojské a lizozojské. Lizozoj - eocén - sú to morské usadeniny atď

Rôznorodosť skalných hornín Mŕtveho mora ukazuje na unikátnosť a rôznorodosť minerálneho zloženia.

Chemické zloženie vody Mŕtveho mora (mg / l) (Bentop, 1961)
sodík 34.900
kálium 7.560
rubídium 0.060
kalcium 15.800
magnézium 41.960
chlór 208.020
bróm 5.920
niektoré ióny kyseliny sírovej 0.540
ióny kyseliny uhličitej 0,240
C E L K O M: 315.000