Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Tráviace ťažkosti

Tráviace ťažkosti

Chlieb, mäso a zelenina, ktoré jeme, sa dostávajú do nášho organizmu vo forme, v akej ich naše telo nedokáže zužitkovať. Prijaté jedlo a nápoje sa musia rozložiť na menšie jednotky - na molekuly živín, aby sa mohli vstrebávať a tak sa dostať prostredníctvom krvného obehu do molekúl nášho tela. Počas trávenia sa jedlo a tekutiny rozkladajú na menšie komponenty, takže organizmus ich môže zužitkovať na stavbu molekúl a tiež na ich vyživovanie, čím umožňuje aj ich zásobovanie energiou. Trávenie v sebe zahŕňa premiešanie potravy, jej prechod cez tráviaci trakt, ako aj ich chemický rozklad na menšie molekuly.

Tráviace ťažkosti sú prekvapivo častým javom. V samotných Spojených štátoch nimi trpí 60-70 miliónov ľudí. Vo všeobecnosti sú tieto poruchy priamym dôsledkom znečistenia hrubého čreva, prítomnosti parazitov, nedostatku užitočných črevných baktérií, vláknin v strave a tiež nedostatočnej tvorby tráviacich enzýmov.

Medzi časté poruchy trávenia patria plynatosť, nadúvanie, pálenie záhy, nedostatočné trávenie, syndróm dráždivého traktu (IBS), a rad prípadov zápchy a hnačky. Ak tieto prejavy nebudeme riešiť zmenou stravy a systematickou vnútornou očistou, po čase sa môžu stať aj príčinou vážnejších ochorení. Prvým krokom k zlepšeniu trávenia je dôkladná očista hrubého čreva, odstránenie príčiny problému a obnovenie správnej funkcie čriev. Odporúčame Vám prečítať si niektoré vyjadrenia ľudí, ktorí sa zbavili tráviacich problémov pomocou Programu Colonix.