Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Prostriedky proti chrápaniu

V súčasnosti sa na trhu vyskytuje viacero prostriedkov proti chrápaniu, čo zároveň naznačuje, že chrápanie sa stalo rozšírenou civilizačnou „chorobou“, ktorej sa ľudia snažia zabrániť.

Prostriedky proti chrápaniu

Prostriedky proti chrápaniu sa od seba odlišujú, majú rôzne pôsobenie a ich účinnosť vo veľkej miere závisí od toho, aké sú v konkrétnom prípade príčiny chrápania.

Najčastejšími prostriedkami proti chrápaniu sú rôzne náplasti na nos, vložky do úst, kvapky alebo spreje do nosa, štipce na nos a spreje do hrdla. Z týchto prostriedkov môžeme považovať za skutočne účinné tie, ktoré odstraňujú samotnú príčinu chrápania, respektíve pôsobia na tú oblasť, v ktorej príčina chrápania spočíva.

Nosný sprej proti chrápaniu je vo vysokom percente prípadov účinnejší ako iné prípravky, pretože jeho užívaním dochádza k napínaniu práve tých svalov v hornej časti hltana, ktorých ochabnutie je príčinou chrápania.

Ak ale niekto chrápe preto, že má nádchu alebo alergiu, v takom prípade najlepším spôsobom, ako odstrániť chrápanie, je uvoľnenie nosa, respektíve odstránenie alergénov z jeho okolia.

Je potrebné uvedomiť si aj to, že v niektorých prípadoch nestačí iba užívať prostriedky na zamedzenie chrápania. Ak je napríklad prvotnou príčinou chrápania nadváha, vtedy je potrebné popri užívaní prostriedkov proti chrápaniu nasadiť aj niektorú z diét - problém chrápania sa môže vyriešiť už tým, že schudneme.

Stáva sa aj to, že chrápanie má chemické príčiny, to znamená, že je spôsobené vedľajšími účinkami niektorých liekov - zvyčajne sú to sedatíva alebo lieky na spanie. V takýchto prípadoch môže účinne pomôcť nosný sprej Asonor, pretože napína svaly, ktoré sú v dôsledku užívania liekov nadmerne uvoľnené. Práve preto môžeme v týchto prípadoch považovať nosný sprej Asonor za najlepšie riešenie.

V každom prípade sa oplatí najprv odhaliť príčinu chrápania ešte predtým, než človek začne užívať niektoré z prostriedkov proti chrápaniu. Oplatí sa zistiť, či sa v pozadí chrápania neskrýva nejaká choroba, lebo sa často stáva, že chrápanie je signálom, ktorý by sme nemali nechať bez povšimnutia.

V porovnaní s ďalšími prostriedkami proti chrápaniu má nosný sprej Asonor tú obrovskú výhodu, že nemá žiadne vedľajšie účinky, a to ani pri dlhodobom užívaní.