Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Metódy na odstránenie chrápania

Výsledky výskumov v posledných rokoch ukázali, že prostriedky proti chrápaniu nie sú dôležité len kvôli pohodliu. Kvalita spánku úzko súvisí so stresom, s kardiovaskulárnymi ochoreniami a ovplyvňuje aj citlivosť na inzulín.

Metódy na odstránenie chrápania

Výskum ukázal, že toto riziko je v prípade žien ešte väčšie, aj keď chrápe menší počet žien, ako mužov. Ženy zriedkavejšie využívajú prostriedky a metódy proti chrápaniu, aj keď ich zdravie je chrápaním viac ohrozené než je to u mužov. Pre ženy je preto životne dôležité nájsť účinnú metódu proti chrápaniu.

V mnohých prípadoch sa dá oveľa jednoduchšie nájsť vhodný spôsob ako zabrániť chrápaniu, než si ľudia myslia. Tento proces treba začať zistením príčin. Vo väčšine prípadov je najjednoduchšou metódou proti chrápaniu zmena životného štýlu a používanie vhodného nosového spreja proti chrápaniu. Niekedy však môže byť v pozadí chrápania aj vážnejšie ochorenie.

Nájdenie a aplikovanie vhodného prostriedku proti chrápaniu pomôže často predísť neskorším zdravotným problémom, ktoré môžu prerásť do vážnych ochorení, hlavne u žien. Sú to napríklad citlivosť na inzulín, zápaly a určité poruchy správania.

Vhodný spôsob boja proti chrápaniu často závisí aj od toho, aký závažný je stav chrápania, či spôsobuje nočné výpadky dýchania, respektíve či sú prítomné aj iné príznaky súvisiace s chrápaním.

Hlavným problémom je to, že chrápanie považuje väčšina ľudí len za rušivý faktor. Nedávajú chrápanie do súvisu s určitými chorobami, a preto sa chrápanie často počas lekárskeho vyšetrenia neuvádza. Podobne sa nepovažuje za dôležitú ani metóda boja proti chrápaniu, aj keď by sa tým dalo predísť napríklad aj cievnej mozgovej príhode.

Vhodný prostriedok proti chrápaniu má vplyv na kvalitu spánku. Môže zamedziť poruchám spánku a tým stabilizovať regeneračné procesy organizmu, čím sa dá predísť vzniku mnohých chorôb. Rozvoj niektorých ochorení sa môže dokonca zvrátiť, ak sa včas začne používať vhodná metóda proti chrápaniu.

Výskum naznačuje, že kvalita spánku je omnoho dôležitejšia než jeho kvantita. Kvalita spánku do značnej miery ovplyvňuje rozvoj depresie, sklon k násiliu a neustálu podráždenosť. Kvalitu spánku negatívne ovplyvňuje práve chrápanie, nakoľko chrápajúci človek sa môže počas jednej noci prebudiť zo spánku až stokrát. To by bolo možné zamedziť voľbou vhodného prostriedku proti chrápaniu.