Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Čo je dôležité vedieť o spreji proti chrápaniu

Používanie spreja proti chrápaniu je v určitých prípadoch - v snahe predísť niektorým komplikovaným ochoreniam - priam nevyhnutné.

Čo je dôležité vedieť o spreji proti chrápaniu Chrápanie pôsobí nepriaznivo na organizmus z dvoch hľadísk. Jednak spôsobuje dýchacie ťažkosti, čím dochádza k prerušovaniu dodávky kyslíka do organizmu, jednak spánkový deficit, ktorý často vedie k veľkým zdravotným problémom, oslabeniu organizmu, a niekedy až k úrazom. Tomu všetkému môžeme predísť používaním spreja proti chrápaniu.

Dôležitou okolnosťou je to, že sprej proti chrápaniu nemá žiadne vedľajšie účinky, čo bolo potvrdené aj klinickými testami. Sprej proti chrápaniu je v prevažnej väčšine prípadov účinný a môže človeku prinavrátiť možnosť opäť sa vyspať do sýtosti.

O potrebe dostatočného spánku treba vedieť, že nestačí odspať určitý počet hodín, čo je v prípade dospelých ľudí 6 až 9,5 hodiny. Dostatočným spánkom sa myslí spánok, ktorý nie je prerušovaný. Kto však má poruchy spánku kvôli chrápaniu, ten sa za ten čas dostatočne nevyspí, nakoľko sa vplyvom chrápania zobúdza hoci aj po pár minútach spánku. To je možné používaním spreja proti chrápaniu úplne zamedziť.

Poruchy spánku môžu zapríčiňovať aj stresy, nesprávne stravovanie, poruchy krvného obehu, vedľajšie účinky liekov, najčastejšie sú však spôsobené podmienkami spánku, najmä chrápaním. Je dokázané, že vo väčšine prípadov môže byť riešením práve sprej proti chrápaniu.

Princíp fungovania spreja proti chrápaniu je veľmi jednoduchý - sprej odstraňuje priamo príčinu chrápania. Zvlhčuje sliznicu a zároveň napína v krku tie svaly, ktorých ochabnutie bráni voľnému priechodu vzduchu počas spánku.

Používanie spreja proti chrápaniu Asonor je veľmi jednoduché, človek si ho môže aplikovať aj sám, bez pomoci druhých. Aplikuje sa cez nos, odkiaľ sa prípravok dostáva do krku. Podľa najnovších klinických testov ani dlhodobé používanie spreja proti chrápaniu nemá žiadne vedľajšie účinky. S ohľadom nato, akým vážnym zdravotným komplikáciám sa dá používaním spreja proti chrápaniu predísť, a aké vysoké je percento jeho úspešnosti, oplatí sa ho vyskúšať.