Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Ploché brucho

Ploché brucho

Ploché brucho DR. NATURA | liecivapriroda.sk

Základnou podmienkou, aby sme mali ploché brucho je nemať nadváhu či obezitu, to je všetkým jasné. Je to najproblematickejšia časť tela aj pre štíhlych. Nikoho neteší, ak sa mu nadbytočné tuky ukladajú na bruchu. Nespôsobujú však len estetický problém, ale aj zdravotný. Reč je o „vnútornom“ tuku nie o tom, ktorý sa ukladá hneď pod kožou a jeho vrstvu môžeme stlačiť prstami. Ide o tuk, ktorý obaľuje životne dôležité orgány, ako sú črevá či pečeň. Tento tuk sa tu nehromadí pasívne, ale neustále preniká vo forme mastných kyselín do krvi. Následkom sú závažné zdravotné problémy – infarkty, mozgové príhody či iné srdcovo-cievne ochorenia, zvýšené riziko cukrovky a poruchy premeny tukov. Preto je dosť dôvodov, prečo by sme sa mali začať starať ako schudnúť na bruchu.

Mnohí si myslíme, že jediná cesta ako nadobudnúť ploché brucho je do úmoru každodenne zaťažovať špeciálnym cvičením naše brušné svaly. Ďalší mylný názor je, že schudnúť z brucha trápi len ľudí s nadváhou. Problémy so zapnutím sukne alebo nohavíc môžu mať aj štíhli ľudia. Dôvodov je hneď niekoľko, a to predovšetkým nesprávna kombinácia potravín či toxická strava, čoho následkom je zle fungujúce črevo, ďalej nesprávne držanie tela alebo tiež uvoľnené brušné svalstvo.

Mať ploché brucho je sen každej ženy či muža. Ako to docieliť, je to vôbec možné? Odpoveď je áno, ale len ak dodržíme určité pravidlá. Možno neveríte, ale najrýchlejší a najúčinnejší spôsob, ako urobiť z nášho tela stroj na odbúravanie tukov je detoxikácia organizmu, kedy sa zbavíme nahromadeného odpadu a jedov.

Colonix Program

Colonix Program je vynikajúci pomocník na vnútornú očistu. Zabezpečuje chudnutie prirodzeným spôsobom. Počas jeho užívania okrem toho, že stratíme niekoľko kíl, zvýši sa naša vitalita. Ďalej tým, že prijatú potravu lepšie strávime a vstrebáme, zamedzíme jej ukladaniu vo forme tuku. Navyše predídeme plynatosti či nafúknutému bruchu, čo okrem tuku môže byť tiež príčinou nežiadúceho širšieho obvodu pása, a teda zabraňuje nám mať ploché brucho.

Každý môže mať ploché brucho

Ako sme sa mali možnosť presvedčiť, mať ploché brucho nie je nemožné. Stačí si zvoliť pestrú racionálnu stravu, obmedziť sa v jedle, pravidelne cvičiť, naučiť sa zvládať stres. Ďalej pre všetkých platí, že pravidelná detoxikácia organizmu je zaručená cesta, ako schudnúť na bruchu.
V závere som uviedla niekoľko trikov, ako dosiahnuť ploché brucho bez toho, aby sme denne dreli v posilňovni. Samozrejme tieto triky pomôžu skôr tým, ktorí majú BMI hodnoty v rámci normy a netrpia nadváhou, ale trápi ich väčšie bruško. Pritom stačí tak málo – zmeniť životný štýl a zopár šikovných trikov.

Zmeňme jedálny lístok

Ak chceme schudnúť a netúžime po tom, aby sa nám kilá opäť vrátili, potom zabudnime na drastické chudnutie alebo dokonca na hladovku.

Jedálny lístok DR. NATURA | liecivapriroda.sk

  • Neprejedajme sa! K štíhlosti sa musíme prepracovať pravidelným jedením. Jedzme malé porcie 5 – 6-krát denne.

  • Úplne vyraďme z nášho jedálneho lístka tučné a smažené jedlá, bielu múku a všetky produkty z nej vyrobené (chlieb, pečivo, koláče, cestoviny). Tým, že tieto produkty neobsahujú skoro žiadnu vlákninu môžu zablokovať náš tráviaci systém a spôsobiť nebezpečnú chronickú zápchu. Nahraďme ju celozrnnou múkou, a ako prílohu jedzme ovos, ryžu natural a hlavne veľa zeleniny.

  • Jedlá kombinujme tak, aby sme naštartovali vyváženú látkovú premenu, čo je kľúč k ideálnej postave. To znamená, že k mäsu si ako prílohu zvoľme zeleninu dusenú aj surovú. Ryžu (cestovinu) môžeme jesť so zeleninou napríklad ako rizoto alebo s ovocím ako ryžový nákyp. Syr zase jeme v šaláte nastrúhaný alebo nakrájaný na kocky napríklad šopský alebo grécky šalát, ale bez chleba.

  • Doprajme si namiesto sladkostí obsahujúcich rafinovaný cukor sladkosti v prírodnej forme, ako med, banán, ananás či ďalšie druhy sladkého ovocia. Takto dodržíme potrebný prísun cukru a ešte si aj otužíme zdravie.

  • Ovocie jedzme vždy len na prázdny žalúdok, pretože ak ho zjeme hneď po jedle začne v našich útrobách kvasiť a v črevách vznikajú plyny. Naše brucho opuchne, budeme cítiť únavu a môžeme sa rozlúčiť s plochým bruchom.

Vyhýbajme sa stresu

Schudnúť z brucha pomáha nielen zdravá strava a pohyb, ale aj dostatok spánku a eliminácia stresu. Zvýšená produkcia niektorých hormónov je totiž typická reakcia organizmu na stres. Preto ak stres trvá dlhší čas niektorí ľudia priberajú na hmotnosti a schudnúť sa nedarí. Väčšinou ide o dva problémy:

  • v stresových situáciách zjeme toho viac ako zvyčajne, najmä sladkosti,

  • naše telo produkuje veľa hormónu kortizónu. Ten udržuje vysokú hladinu cukru v krvi a organizmus potom ukladá tuk do buniek, ktorý sa hromadí najmä v oblasti drieku. Navyše ak málo spíme telo produkuje menej rastového hormónu, ktorý je potrebný na to, aby sa tuky spaľovali.

Čo pomôže? Nestačí len zdravá výživa bohatá na horčík, ale aj užívanie horčíkového výživového doplnku. Ten zabráni tvorbe nadmerného množstva kortizónu a adrenalínu. Ďalej protistresové cvičenia, napr. pár minút v pokoji sa sústrediť len na svoje dýchanie. Potom pravidelný šport, kedy sa vylučujú endorfíny, hormóny šťastia a napätie a agresivita postupne mizne.
Bylinkové čaje z medovky, materinej dúšky alebo KleriTea nás upokoja, preto sú vhodné na večer.

Program Colonix DR. NATURA náš tip| liecivapriroda.sk

 

Colonix Program
Vyspelý program vnútornej očisty
100% na prírodnej báze, vhodný aj pre vegetariánov

Viac informácií nájdete tu...