Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Zloženie Antiparazitný doplnok výživy Parasic
Zelený čaj
Zelený čaj
(Camellia sinensis) Zelený čaj obsahuje rôzne antioxidanty, ktoré majú všeobecné účinky na zdravie. Sú to polyfenoly a flavonoidy, ktoré zabraňujú aktivitám voľných radikálov. Konzumácia zeleného čaju znižuje pravdepodobnosť výskytu kardiovaskulárnych ochorení, zhubných nádorov, artritídy a Alzheimerovej choroby. Zelený čaj obsahuje vo veľkom množstve aj draslík, vápnik a fluór, preto jeho pitie znižuje aj rozsah osteoporózy. Vďaka obsahu katechínov má čaj antiseptické a antibakteriálne účinky.
Kapsula
Kapsula

Pšenica
Pšenica
(Triticum) Pšenica obsahuje všetky známe minerály a stopové prvky, ďalej ju charakterizuje vysoká hladina antioxidantov a aktívne enzýmy. Z toho vyplýva, že má širokospektrálny protizápalový, detoxikačný a čistiaci účinok. Účinne zlepšuje trávenie a zvyšuje chuť do jedla. Prispieva aj k optimálnemu fungovaniu imunitného systému. Pšenica má vysoký obsah chlorofylu, preto jej konzumácia tým, že zvyšuje obsah kyslíka v krvi, vytvára prirodzenú ochranu proti nádorovým ochoreniam.
Tekvicové jadierko
Tekvicové jadierko
(Cucurbitae semen)Vďaka obsahu kukurbitinu s antihelmintickým efektom sa bez kompromisov pustí do boja proti parazitom v črevách, je obzvlášť účinný proti pásomnici. Olej nachádzajúci sa v tekvicovom jadierku patrí medzi najcennejšie rastlinné tuky. Má zásadný vplyv na prepravné procesy, enzymatické reakcie a fungovanie bunkových imunitných reakcií v organizme.
Cesnak
Cesnak
(Allium sativum) Cesnak je bohatý na vitamíny B a C a na minerálne látky (bróm, kobalt, jód, horčík, kremík a zinok). Konzumáciou cesnaku sa zvyšuje účinnosť imunitného systému. Mimoriadnou vlastnosťou cesnaku je, že stabilizuje krvný tlak, čím znižuje riziko srdcových ochorení. Úspešne sa používa aj proti črevným parazitom.
Mikrokryštalická celulóza
Mikrokryštalická celulóza
V potravinárstve a vo farmaceutickom priemysle používaná prídavná látka (E460i), ktorá sa používa ako emulgátor a zahusťovadlo.
Extrakt z yzopu lekárskeho
Extrakt z yzopu lekárskeho
(Hyssopus officinalis) Bylinkári odporúčajú yzop lekársky na liečenie prechladnutia, proti kašľu, bronchitíde, nadúvaniu, na liečenie tráviacich problémov, proti ťažkostiam pri menštruácii a na liečbu epileptických záchvatov. Posilňuje žalúdok a znižuje potenie. Yzop bol ako liečivá rastlina známy už v praveku, podľa Knihy byliniek „lieči ťažké dýchanie a zabíja červy v žalúdku“.
Pau D'Arco
Pau D'Arco
(Tabebuia impetiginosa) Strom udomácnený v Južnej Amerike. Jeho kôru využívajú obyvatelia kontinentu na liečbu rôznych ochorení. V indickom ľudovom liečiteľstve sa používa na zníženie krvácania a zápalu a ako preháňadlo, ďalej sa používa na infekcie močových ciest, žalúdočné problémy, candidu a ochorenia spôsobené kvasinkami. Vďaka rastlinným účinným látkam prispieva k optimálnemu fungovaniu obranyschopnosti organizmu a chráni organizmus pred vírusmi a baktériami. Vďaka imunostimulačnému efektu zvyšuje odolnosť organizmu.
Mäta pieporná
Mäta pieporná
(Mentha piperita) Listy mäty piepornej obsahujú esenciálne oleje (mentol, menton, mentofurán), triesloviny a flavonoidy. Už dávno je známe, že podporuje trávenie a zlepšuje chuť do jedla. Mäta sa používa na žalúdočné, žlčové a črevné ťažkosti. Mäta znižuje pocit nevoľnosti, je osvedčená ako liek proti nadúvaniu, kŕčom, upokojuje nervy, znižuje bolesti hlavy, má dezinfekčné účinky, čistí krv, okrem toho má dobrý účinok aj pri liečbe ochorení dýchacích ciest. Mäta sa používa aj na liečbu menštruačných porúch.
Fenikel
Fenikel
(Foeniculum vulgare) Fenikel je korenie a liečivá rastlina zároveň. V lekárstve sa jeho účinky využívajú proti kašľu, kŕčom, nadúvaniu, zlepšuje chuť do jedla. Môže byť nápomocný aj pri liečení niektorých gynekologických problémov.
Pestrec mariánsky
Pestrec mariánsky
(Silybum marianum) Účinnosť pestreca mariánskeho je známa pri liečbe ochorení pečene. Za svoje liečivé účinky vďačí hlavne látke silymarín. Silymarín sa nachádza v semenách rastliny, zvyšuje a posilňuje funkcie pečene tým, že zabraňuje úbytku látky glutation, produkovanej v pečeni. Glutation je nevyhnutnou látkou pre detoxikáciu organizmu. Pestrec mariánsky má antioxidačný účinok proti škodlivým voľným radikálom.
Tymian
Tymian
(Thymus vulgaris) Už skoro 4000 rokov používaná bylina a korenina. Jeho účinné látky využívané v medicíne sú najmä esenciálne oleje, rovnako ako triesloviny a flavonoidy. Tymian sa používa na dezinfekciu vonkajších rán, vnútorne na tráviace ťažkosti, bolesti hrdla, zápal hrtana, kašeľ a na upokojenie nervového systému.
Horec pľúcny
Horec pľúcny
(Gentiana pneumonanthe) Zvyšuje sekréciu žalúdočnej šťavy a chuť do jedla, účinne zlepšuje trávenie a je žlčopudný. Horec pľúcny sa používa pri liečbe tráviacich ťažkostí sprevádzaných stratou chuti do jedla, alebo pocitu plnosti, čím sa prejavujú účinky ochrany pečene.
Oman pravý
Oman pravý
(Inula helenium) Táto liečivá rastlina je medzi bylinkármi populárna pre svoju univerzálnosť. Využíva sa pri strate chuti do jedla, pri ochorení obličiek, žlčníka, pri črevných parazitoch, astme a vysokom krvnom tlaku. Jeho esenciálne oleje sú základnou zložkou močo- a žlčopudných prípravkov. Ničí baktérie, ktoré produkujú hnis, preto sa používa aj na dezinfekciu močových ciest. Pôsobí proti problémom pri menštruácii.
Šalvia
Šalvia
(Salvia officinalis) Šalvia obsahuje v liečiteľstve dobre využiteľné esenciálne oleje, triesloviny, diterpenoidy a flavonoidy. Vzhľadom na mnohé účinné látky sa dá využívať pri širokej škále ochorení. Šalvia má vynikajúce využitie pri zápaloch a nadmernom potení. Extrakt zo šalvie sa používa ako kloktadlo pri zápale ďasien, ústnej dutiny a zápale sliznice ústnej dutiny. Šalvia je jednou z najlepších bylín pri liečbe ochorení dýchacích ciest. Vnútorné použitie sa odporúča pri nadúvaní a tráviacich ťažkostiach.
Kurkuma
Kurkuma
(Curcuma longa) Táto rastlina má už celé tisíce rokov históriu v tradičnej indickej medicíne. Používa sa ako stimulant trávenia, pri rôznych horúčkovitých ochoreniach, infekciách, ochoreniach kĺbov a pečene. Kurkuma bola známa už aj v starej čínskej medicíne. Číňania ju používali na zlepšenie krvného obehu, zabraňuje totiž vzniku krvných zrazenín, čím znižuje možnosť vzniku trombózy. Používa sa ďalej na zmiernenie krvácania a menštruačné ťažkosti.
Štiavec konský
Štiavec konský
(Rumex) Plodina a listy rastliny obsahujú hlavne flavonoidy, hlavnými účinnými látkami nachádzajúcimi sa v koreňoch sú deriváty antrachinónu a triesloviny. Plody a semená sú známe predovšetkým kvôli svojim antimikrobiálnym účinkom. Koreň v závislosti od toho, aký pomer účinných látok sa v ňom nachádza, posilňuje žalúdok, zlepšuje trávenie a môže mať aj preháňavé účinky.
Horčík
Horčík
Horčík je pre organizmus nenahraditeľná minerálna látka, nakoľko má dôležitú úlohu v metabolizme a je potrebný aj pre funkciu enzýmov. Horčík sa popri vápniku podieľa aj na pevnosti kostí a zubov. Jeho vplyvom rastie pružnosť ciev a zlepšuje aj efektivitu činnosti srdca.

 

Antiparazitný doplnok výživy Parasic®

Antiparazitný doplnok výživy Parasic