Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Zdravá strava

Čo je enterococcus?

 

Enterococcus faecium patrí medzi baktérie Enterococcus. Poznáme jej neškodnú formu žijúcu v súlade s ľudským organizmom, ako aj jej škodlivú formu, ktorá zapríčiňuje rôzne choroby.


Prečo je baktéria enterococcus neškodná?
Čo znamená pojem „neškodná” baktéria?

Zdravá výživaPoznáme neškodné, dokonca „priateľské” baktérie: takéto sú probiotiká, tzv. „dobré” baktérie, ktoré sú zodpovedné za uchovanie rovnováhy črevnej flóry.

Aby sa v organizme nerozmnožili škodlivé baktérie a v dôsledku toho voľné radikály, musíme sa o to postarať. Probiotiká si organizmus nahrádza vďaka správnej výžive alebo prírodných doplnkov stravy.

Takto je možné udržať správnu rovnováhu črevnej flóry. Enterococcus podporuje činnosť probiotík.

 

 

 

 

Čo sú voľné radikály?

Už starovekí gréci vedeli, že existuje niečo ako rovnováha činnosti organizmu a keď sa táto rovnováha naruší, dôsledkom nerovnováhy je potom vznik choroby. Preto hľadali dôvod narušenia činnosti rovnováhy organizmu a snažili sa to napraviť.

Toxické látky narúšajú aj činnosť črevnej flóry. Žiaľ v dnešnej dobe sa do organizmu dostáva čoraz viac toxických látok, a to prostredníctvom stravy, nápojov, chemikálií, kozmetiky a aj samotným dýchaním.

Toxické látky nepriaznivo ovplyvňujú pre ľudské telo dôležité minerály a vitamíny, vytvárajú voľné radikály, čím oslabujú imunitný systém. Voľné radikály sú molekuly v organizme, ktoré poškodzujú bunkové membrány a tkanivá.


Je enterococcus „neškodná”, čiže „dobrá” baktéria pre organizmus?

Druh baktérie enterococcus faecium, ktorá nie je škodlivá pre ľudský organizmus, nájdeme v našich črevách, kde s organizmom nažíva v harmónii.

Zdravá výživaBaktéria enterococcus nachádzajúca sa v črevách nlelenže žijú s organizmom v harmónii, ale majú aj priaznivé účinky!

V priebehu najnovších výskumov Laroy a jeho spolupracovníci skúmali priaznivé účinky baktérie enterococcus. Výskumníci prišli na to, že enterococcus faecium zabraňuje v organizme rozmnožovaniu choroboplodných zárodkov.

Bolo dokázané, že enterococcus je druhom baktérie zažívacieho ústrojenstva, ktorá tvorí väčšinu organickej časti črevnej flóry u väčšiny živočíchov.

Enterococcus pomáha pri prevencii infekcie čriev – ochraňuje nás pred výskytom takzvanej cestovnej či stresom zapríčinenej hnačky. Po liečbe antibiotikami obnovuje enterococcus faecium vyváženosť flóry hrubého čreva.

Baktéria enterococcus je schopná prilepiť sa k stenám čriev a zlúčiť sa s baktériami s priaznivými účinkami, čím zabráni ich vylúčeniu z čriev.

Enterococcus faecium je zodpovedná aj za správne trávenie, čím zabraňuje tvorbe problémov s vyprázdňovaním stolice. Táto baktéria odstraňuje problémy organizmu pri pocite plnosti a nadúvania, je dokázané, že má protirakovinový účinok a popritom má priaznivý účinok aj na hladinu cholesterolu v krvi.

Ak sa chcete dočítať viac o danej téme, prosím kliknite na tému: Hrubé črevo | Posilnenie imunity.

Starostlivo vybrané a skúmané kmene baktérie enterococcus sú dokázateľne bezpečné a majú priaznivý vplyv tak na ľudský, ako aj na zvierací organizmus – uznala to Európska únia a v USA organizácie FDA a AAFCO, v ostatných krajinách tiež túto skutočnosť akceptujú. Lekárske spoločenstvo podporuje jej používanie, skupina baktériíí enterococcus s priaznivými účinkami si vyslúžila názov probiotické enterococcus faecium.


Probiotiká a enterococcus – pre zdravú črevnú flóru!

Enterococcus sa len veľmi zriedka nachádza v rôznych probiotických výrobkoch, pričom ako sme sa mohli dočítať, znásobuje účinok priaznivých črevných baktérií.

Zdravá výživa

Ak je črevná flóra v rovnováhe, v ideálnom prípade je schopná samostatne napraviť poruchy vlastnej rovnováhy aj v prípade určitých nepriaznivých vplyvov. Žiaľ v dnešných dňoch je takmer nemožné stravovať sa, žiť, zabezpečiť životný štýl pre nás a našich najbližších tak, aby imunitný systém, žalúdok a črevá pracovali správne.

Potrebujeme teda výživové doplnky obsahujúce enterococcus faecium a probiotiká rastlinného pôvodu, ktoré napomáhajú vytvorenie zdravej životosprávy.

Počas detoxikácie organizmu je najdôležitejšia očista hrubého čreva, pretože organizmus je potrebné zbaviť toxických látok nahromadených v priebehu rokov. Počas očisty napraví enterococcus narušenú činnosť hrubého čreva tak, že obnoví rovnováhu črevnej flóry.

Enterococcus v spolupráci s baktériami s priaznivými účinkami podporuje trávenie, a zároveň zabraňuje tomu, aby sa probiotiká vylúčili z čriev.


Prečo je baktéria enterococcus faecium dôležitá?
Prečo nestačí, ak je jeden produkt len probiotický?

Vieme, že k harmónii črevnej flóry je potrebné užívať výživové doplnky obsahujúce probiotiká, aby sme črevám dodali baktérie s priaznivými účinkami. Nestačí však, ak je prípravok len probiotický. Je potrebná aj prítomnosť baktérie enterococcus faecium, ktorá sa stará o to, aby baktérie s priaznivými účinkami ostali v organizme.

Takto sú črevné baktérie s priaznivými účinkami schopné vyvinúť svoj priaznivý vplyv v črevách. Enterococcus faecium je nepostrádateľná pri prevencii výskytu zápchy, črevnej infekcie, pocitu plnosti a nadúvania, ako aj pri problémoch s cholesterolom.


Swiss Biotic – obsahuje priateľské baktérie enterococcus faecium!

Zdravá výživaBaktérie s priaznivými účinkami pomocou baktérií enterococcus faecium zostávajú v črevách, kde vyvíjajú svoje priaznivé účinky. Na to, aby boli účinné, je potrebné, aby sa dostali do organizmu bez toho, aby sa znehodnotili v kyslom prostredí žalúdka a mohli sa tak usadiť v črevách.

Priaznivý vplyv probiotík zabezpečuje nielen enterococcus faecium, ale je potrebná aj primeraná strava.

Swiss Biotic obsahuje najlepšiu výživu pre probiotiká (takzvanú FOS), vďaka ktorej tieto ostávajú v organizme vo funkčnom stave a sú schopné množiť sa. Swiss Biotic obsahuje aj priaznivý druh baktérie enterococcus faecium.