Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Detoxikácia pečene

Detoxikácia pečene

 

Aby sme porozumeli tomu, prečo je detoxikácia pečene taká dôležitá, treba poznať, aké má pečeň, ktorá je životne dôležitým orgánom, funkcie, a čo sa stane v organizme, ak sa funkcie pečene zmenia.

Detoxikácia pečeneTento článok sa nezaoberá všetkými funkciami pečene, spomenieme len tie najdôležitejšie: metabolizmus sacharidov, bielkovín, tukov a hormónov, detoxikácia, ukladanie, vylučovanie bilirubínu.

Tieto informácie sú postačujúce na to, aby sme brali na zreteľ, nakoľko je detoxikácia pečene dôležitá. Bez detoxikácie pečene môžu byť niektoré jej funkcie ohrozené, čo môže viesť k vzniku radu ochorení.

Pečeň teda hrá dôležitú úlohu pri väčšine metabolických procesov. Okrem toho ukladá pre organizmus dôležité vitamíny a železo.

V prípade zhoršenia funkcií pečene sa tieto látky stanú pre organizmus nedostupnými. Z toho dôvodu sa potom bunky nedostanú k dostatočnému množstvu vitamínov potrebnej kvality, čím sa oslabuje činnosť imunitného systému.

Detoxikácia pečene je základom rehabilitácie imunitného systému.

 

Jedna z hlavných funkcií pečene

Pečeň pôsobí v ľudskom organizme ako filter, odstraňuje rôzne toxíny, aby sa tieto nedostali späť do krvného obehu a taktiež aby sa nedostali k bunkám.

Detoxikácia pečeneToxické účinky majú chemikálie, lieky, ťažké kovy, odumreté bunky, mikroorganizmy, a iné nečistoty. Špeciálne bunky pečene tieto látky najprv rozložia, následne odstránia.

Najmä to je dôvodom toho, prečo je pre zachovanie zdravia detoxikácia pečene taká dôležitá.

Možno pred sto – dvesto rokmi bola samotná detoxikačná funkcia pečene dostatočná na to, aby pečeň bola schopná zásobovať organizmus a následne detoxikovať samú seba.

V dnešnej dobe sa však do organizmu dostáva príliš veľké množstvo toxínov, ktoré tento životne dôležitý orgán preťažujú. Z toho vyplýva, že detoxikácia pečene potrebuje pomoc zvonku.

Ak nenastane detoxikácia pečene, táto čiastočne stratí svoju filtračnú funkciu. Má to asi taký vplyv, ako keby pečeň bola z organizmu čiastočne alebo dokonca úplne odstránená, nebezpečné látky sa nahromadia v krvi a zaplavia rôzné časti organizmu. Detoxikácia pečene sa robí v záujme ochrany pečene.

Cieľom je, aby nadmerné množstvo toxínov nemalo možnosť tento dôležitý orgán poškodiť. Keď detoxikácia pečene nenastane včas, toxíny sa nahromadia v organizme.

Objavia sa parazity, infekcie sa môžu stať chronickými a môže sa to prejaviť všeobecne zlým zdravotným stavom. Detoxikácia pečene je proces, ktorým je možné tomu predísť.

Ak sa chcete dočítať viac o danej téme, prosím kliknite na tému: Detoxikácia doma | Očista pečene.

Detoxikácia pečenePreťaženú pečeň možno odbremeniť dvoma spôsobmi. Jednou z metód je prevencia, keď vedome dávame pozor na to, čo konzumujeme. Nekonzumujme potraviny, ktoré obsahujú prídavné látky, dávajme pozor na to, aby sme pili kvalitnú vodu.

Prenikaniu množstva toxínov cez kožu môžeme čiastočne zabrániť tak, že budeme používať kozmetické výrobky organického pôvodu.

Iný spôsob odbremenenia pečene je detoxikácia pečene, ktorú musíme vykonávať pravidelne, aby sa zabránilo oslabeniu organizmu.Ak berieme do úvahy prinajmenšom už len samotný obsah toxínov vo vdychovanom vzduchu, je jasné, že detoxikácia pečene je nevyhnutná, bez nej nie je nádej na zachovanie zdravia.


Príznaky zhoršenia funkcie pečene

Detoxikácia pečene je proces, s ktorým sa neodporúča otáľať až do vyvinutia vážneho ohrozenia zdravia. Vtedy už môžu nastať také choroby a poruchy, ktorých vplyvom sa nemusí podariť obnoviť pôvodný zdravotný stav, dokonca ani v prípade, že sa detoxikácia pečene predsa len uskutočnila – ibaže bohužiaľ príliš neskoro.

Detoxikácia pečenePečeň je pre organizmus filtrom s „veľkou premávkou”. Jej detoxikačná kapacita je veľmi vysoká, a to preto, aby bola schopná čeliť obrovskej záťaži.

Preto nie vždy sa podarí zaznamenať závažné príznaky, dokonca ani v prípade, keď lekársky kontrolované hodnoty funkcie pečene ukazujú významné rozdiely oproti normálnym. Preto je pravidelná detoxikácia pečene veľmi dôležitá.

Zhoršenie funkcie pečene je možné spozorovať v prípade, keď dlhší čas pretrváva všeobecná letargia bez akéhokoľvek zjavného dôvodu.

Tráviace ťažkosti môžu tiež poukázať na to, že je detoxikácia pečene nutná. Medzi typické príznaky zhoršenia funkcie pečene patrí okrem iného aj nadmerná a nevysvetliteľná únava. Organizmus totiž priebežne preťažujú nahromadené toxíny prenikajúce do krvného obehu.

Tieto príznaky aj samy osebe sú spojené s takými nepríjemnosťami, že detoxikácia pečene sa stáva nepostrádateľnou.


Detoxikácia pečene pomocou prípravku Toxi Clean

Detoxikačný doplnok výživy Toxi Clean bol zostavený tak, aby vďaka jeho účinku bola detoxikácia pečene, detoxikácia krvi a ďalších orgánov dokonalá.

Detoxikácia pečeneToxi Clean obsahuje také aminokyseliny, ktoré pomáhajú viazať a odstrániť ťažké kovy nachádzajúce sa v organizme.

Ťažké kovy sú pre pečeň jednou z najväčších hrozieb. Týmto látkam sa žiaľ v každodennom živote nie je možné vyhnúť.

Toxi Clean obsahuje aj také antioxidanty, ktoré pomáhajú pri regenerácii, keď už prebehla detoxikácia pečene – pečeň môže znova riadne pracovať.

To je dôležité aj preto, že i keď už bola detoxikácia pečene absolvovaná, regenerácia je predsa len potrebná na to, aby tento životne dôležitý orgán bol aj naďalej schopný spĺňať svoje pôvodné úlohy.

Toxi Clean bol vyvinutý s cieľom, aby bol plne schopný podporovať a obnovovať detoxikačné a regeneračné procesy pečene.