Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Očista pečene

Očista pečene

 

Najväčší vnútorný orgán

Pri detoxikácii organizmu zohráva životne dôležitú úlohu pečeň. Medzi stovkami funkcií vykonáva pečeň i tieto úlohy: triedi výživné látky, produkuje žlč potrebnú na trávenie, filtruje krv, a spracováva potenciálne toxické látky na neškodné, ktoré ľudský organizmus buď využíva alebo ich vylučuje. Pečeň je vlastne najväčší vnútorný orgán v ľudskom tele a nachádza sa v pravej časti brucha.

Očista pečeneNapriek tomu, že pečeň zohráva zásadnú úlohu čo sa týka nášho celkového zdravotného stavu a pocitu pohody, iba málo ľudí pri každodennom rozhodovaní o jedle, pití a životnom štýle berie na tento orgán zreteľ.

 

Bohužiaľ však poškodiť pečeň je oveľa jednoduchšie, než by sme sa nazdávali. Toxíny sa do ľudského tela dostávajú prostredníctvom vzduchu, ktorý dýchame, potravín, ktoré konzumujeme, ale aj kozmetických produktov, ktoré nanášame na svoju pokožku.


Stres pečene

Pretože pečeň vykonáva veľkú časť detoxikácie ľudského tela, robí tým naozaj zázračnú prácu! V dôsledku toho, že pečeň vykonáva takú náročnú funkciu, nie je nezvyčajným javom, že časom sa tento orgán sám stáva zamorený toxínmi. Ak sa to stane, pečeň má potom zníženú schopnosť plniť životne dôležité funkcie a stáva sa zraniteľnou.

Ak sa chcete dočítať viac o danej téme, prosím kliknite na tému: Hrubé črevo | Posilnenie imunity.


Prečo očista pečene alebo tzv. Flush?

Očista pečene

Jedným zo spôsobov, ako sa dá zistiť, že pečeň je v nebezpečenstve, sú krvné testy. Pečeň obsahuje tisícky enzýmov, a ak sa počas krvného testu objaví zvýšená hladina enzýmov, znamená to, že pečeň utrpela poškodenie.

Niektoré z najbežnejších enzýmov, ktoré sa vyhodnocujú pri určovaní stavu pečene, obsahujú alkalickú fosfatázu, alanínaminotransferázu, aspartátaminotransferázu, gama-glutamyl transpeptidázu, laktátdehydrogenázu a ďalšie.


Liver Flush kontra očista pečene

Našťastie je dnes už ľahko možné podstúpiť očistu pečene, pričom existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť. Jednou z najpopulárnejších metód je tzv. „liver flush“, pri ktorom je potrebné vypiť neprirodzené množstvo olivového oleja a Epsomovej soli. Tento prístup je organizmom nepochybne veľmi ťažko znášaný.

Očista pečene

 

Druhý – oveľa prirodzenejší prístup – využíva vrodené detoxikačné schopnosti organizmu, ktoré sú podporované vitamínmi, bylinkami a ďalšími doplnkami stravy.

To je očista pečene. Zdravie posilňujúce efekty na pečeň preukázali napríklad mastné kyseliny omega-3, extrakt z pestreca mariánskeho ( nazývaný aj Silymarin) a vitamíny B6, C a E.


Zdravá pečeň, zdravé telo

Absolvovanie očisty pečene alebo hrubého čreva môže byť pozitívnym a omladzujúcim zážitkom. Ak budete podporovať a zlepšovať stav svojej pečene, efektívnejšie zvyšujete schopnosť organizmu, aby vylučoval toxické splodiny metabolizmu, čo vedie k zvýšeniu pohody. Doktor Bruce Fife je autorom známej publikácie The Detox Book (Kniha očisty), v ktorej napísal, že očista pečene môže viesť k radu pozitívnych výsledkov.

Očista pečeneStručne: žijeme v toxickom svete a naša pečeň musí znášať obrovské nároky na detoxikáciu. Je preto nevyhnutné, aby sme našli a správne používali postup a zložky očisty pečene, čo je dôležitým krokom k dosiahnutiu a udržaniu optimálneho zdravia.

 

 

Ak pátrate po produktoch, ktoré Vám pomôžu očistiť pečeň, uistite sa, že sú kompletne prírodné, harmonické pre organizmus, a zvyšujúce prirodzené čistiace a detoxikačné systémy Vášho organizmu


Očista pečene pomocou produktu ToxiClean

Doplnok výživy s detoxikačným účinkom ToxiClean bol zostavený tak, aby bol dokonalý v očiste pečene, ďalej v detoxikácii krvi a iných orgánov.

ToxiClean obsahuje aminokyseliny, ktoré pomáhajú v uviazaní a odstránení ťažkých kovov z organizmu. Ťažké kovy sú jedným z najväčších hrozieb na pečeň. Ťažké kovy sú látky, ktorým sa v každodennom živote nedá vyhnúť.

ToxiClean obsahuje aj také antioxidanty, ktoré po očistení pečene pomáhajú v ich obnove, preto funkcie pečene môžu znova dobre fungovať. Je to dôležité aj preto, lebo regenerácia je tiež potrebná k tomu, aby tento životne dôležitý orgán dokázal plniť svoje pôvodné úlohy.

ToxiClean bol vyvinutý tak, aby procesy detoxikácie a regenerácie dokázal plne podporovať a obnoviť.