Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Dieta

Ploché brucho

 

Ploché brucho je estetické, vyžaruje zdravie a zvyšuje našu príťažlivosť.

Ploché bruchoDosiahnuť ploché brucho je veľmi dôležité aj pre ľudí, ktorí sa nesnažia získať iba dokonalú fyzickú kondíciu či takzvané „tehličky“ na bruchu.

Ten, kto nemá ploché brucho, môže zabudnúť na trendové oblečenie, ako napríklad na top nad pupok, tenké tričko, úzke rifle a bikiny.

Kto nemá ploché brucho, len sotva si môže dovoliť nosiť aj niektoré tradičné, konzervatívne odevy, ako sú napríklad úzka sukňa, priliehavý nohavicový kostým.

To tiež naznačuje, že pre každého by bolo ideálne mať ploché brucho. Pri dodržaní niektorých pravidiel môže ploché brucho dosiahnuť každý človek.

Ploché brucho sa dá dosiahnuť pri týchto podmienkach:

  • Spaľovanie tukov
  • Vypracovanie brušných svalov
  • Zdravá strava
  • Detoxikácia
  • Vyhýbanie sa stresu

 

Ploché brucho spaľovaním tukov

Ploché brucho sa dá dosiahnuť spaľovaním tukov. Oblastné spaľovanie tukov neexistuje, na všeobecné spaľovanie tukov si vyberme nejaké aeróbne cvičenie.

Môže to byť beh, švihadlo, bicyklovanie, skoky na trambulíne, chôdza po schodoch.

Pri takýchto pohybových aktivitách sa dá získať nielen ploché brucho, ale zároveň sa prebytočného tuku zbaví celé telo. Intenzívnym pohybom získame nielen ploché brucho, ale posilňujeme srdce, zlepšuje sa krvný obeh, zrýchlime metabolizmus, znižujeme stres a chudneme.

Ak sa chcete dočítať viac o danej téme, prosím kliknite na tému: Očista čriev | Detoxikácia organizmu.


Vypracovanie brušných svalov = ploché brucho

Ploché brucho sa získa tak, že tuky spálené aeróbnym pohybom sa nahradia pevnými svalmi.

Ploché brucho nedosiahneme len stratou tuku, pretože po jeho strate bude roztiahnutá koža na tele ovisnutá. Aby sme dosiahli svalnaté a ploché brucho, vykonávajme cviky, ako sú: sklapovačky, zdvíhanie nôh a podobne. Nie je nutné, aby sa cvičilo denne niekoľko hodín. Môže sa začať v akomkoľvek veku, pevné brušné svaly možno získať už i niekoľkominútovým každodenným cvičením.

Ploché bruchoZdravá strava a ploché brucho

Na dosiahnutie plochého brucha a na jeho udržanie je veľmi dôležité to, aby sme dodržiavali zdravý jedálniček, ktorý nespôsobuje ukladanie tukov.

Vyberme si stravu chudobnú na uhľohydráty. Vhodné diéty sú Paleolit, Atkins, Zóna, alebo South Beach. Veľmi dôležité je vyhýbať sa konzervačným látkam, farbivám, príliš slaným jedlám, lebo tieto zadržiavajú vodu v tele a spôsobujú nadúvanie. Dodržujme pitný režim, pime čistú vodu, alebo nesýtenú minerálnu vodu. Veľa cukru a prísad sa dostáva do nášho organizmu prostredníctvom niektorých komerčne dostupných nealkoholických nápojov. Ich konzumácia je nezdravá a môže úplne zničiť naše úsilie, aby sme dosiahli ploché brucho.


Detoxikácia pre ploché brucho

Ploché brucho a detoxikácia? Na prvé počutie to môže znieť čudne. Ako vlastne súvisí ploché brucho s detoxikáciou?

Zdravie sa začína v črevách! Ploché brucho nie je len módnou záležitosťou, ale je veľmi dôležité pre naše zdravie. Ploché brucho je úzko späté s dobre fungujúcim trávením a so zdravou črevnou mikroflórou. 70 % nášho imunitného systému sa nachádza v črevách.


Tvary brucha

Rakúsky lekár Franz Xaver Mayr stanovil diagnózu medzi tvarmi, rozmermi brucha a rôznymi chorobami.


Brucho vyduté nad pupkom

Keď sa ploché brucho vyduje nad pupkom, ide o črevné plyny. Črevné plyny, ktoré napnú stenu brucha, vznikajú v dôsledku hnitia a kvasenia. Ľahké črevné plyny sa dostanú nad pupok a keď brušná stena nie je dostatočne silná, brucho potom vyzerá, ako keby človek prehltol balón.


Brucho vyduté pod pupkom

Keď sa brucho vyduje pod pupkom, je to príznak, že sa tam nachádza stolica. Stolica sa vlastnou váhou usadí pod pupkom, nahromadia sa toxické usadeniny. Množstvo stagnujúcich toxických usadenín sa po čase vyformuje do tvaru zástery a človek nemá ploché brucho, ale vyzerá ako kengura s vakom.


Špicaté brucho

Keď brucho pripomína špicatý bachor Mikuláša, je to znak zápalu, brucho je už citlivé na tlak. Zápaly a črevné kŕče sú príznakmi obrany čriev. Ploché brucho je v tomto prípade už minulosťou. Zadržiavanie vody narastie v dôsledku prekážok lymfatického obehu. Kto má tieto symptómy, okamžite musí začať s očistou čriev! Toxické látky a nahromadené toxické usadeniny stupňujú príznaky. Tu už treba okamžite konať nielen v záujme plochého brucha, ale aj kvôli zdraviu.


Brucho vyduté pod a nad pupkom

Keď sa brucho vyduje pod aj nad pupkom, sú to takzvané pneumatiky. Zhora brucho zakrivujú črevné plyny, zdola stagnujúca stolica. Ploché brucho sa v tomto stave zdá byť nedosiahnuteľné, ale pomocou vhodnej detoxikácie a správnou životosprávou sa dajú odstrániť aj „pneumatiky“. Ploché brucho nie je len otázkou estetiky. Črevný trakt treba občas vyčistiť, lebo uviaznuté toxické usadeniny môžu spôsobiť vážne zdravotné ťažkosti.


Kumulatívne poruchy

V prípade zapáleného črevného traktu plného stolice a plynov sa kombinuje špicatosť, plynatosť a zápal – aj so všetkými súvisiacimi komplikáciami.

Obezita typu jablko ukazuje na vážne zdravotné problémy. Pod uloženým sadlom nájdeme črevné plyny, stagnujúce toxické usadeniny a zápal čreva, čo ešte zvyšuje s tým spojené riziká. Ochabnuté, tučné ovisnuté brucho nie je ani pekné, ani nie je známkou zdravia, ale aj z tohto stavu je východisko a ploché brucho sa dá dosiahnuť. V takomto prípade treba začať s očistou čriev – podstúpiť detoxikačnú kúru, alebo akúkoľvek diétu.


Správne vykonaná očista čriev

Na základe hore uvedeného je jasné, že keď človek postupom času stráca svoju štíhlu postavu, nie je to prirodzené, tak ako nie je prirodzená ani obezita vo vyššom veku.

Ploché brucho

Ploché brucho sa dá udržať aj v strednom veku, nie je na to potrebné nič iné, než pevné zdravie a čistý črevný trakt. V črevnom trakte naukladané toxické usadeniny treba z času na čas odstrániť. Na to je najlepším riešením Program Clean Inside očista čriev, a na detoxikáciu sa odporúča detoxikačný Program ToxiClean. Pomocou vhodnej očisty čriev a detoxikácie sa dá obnoviť dokonalé trávenie, vyrovnaný a silný imunitný systém, ploché brucho, čiže estetický zovňajšok.