Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu - kľúč ku zdraviu a kráse

  • Detoxikácia organizmu - kľúč ku zdraviu a kráse
  • Očista organizmu ako a kedy
  • Úspešná detoxikačná kúra
  • Ako zistíme úspešnosť detoxikácie?
  • Prečo je najlepšie súčasne užívať program Toxinout a Colonix Program?

 

 

Detoxikácia organizmu - kľúč ku zdraviu a kráse

Detoxikácia organizmu vyjadruje prirodzený spôsob ako pomôcť telu v odstraňovaní toxínov a nahromadených jedov, ktoré môžu zasahovať do kvality života človeka. V dnešnom svete sme zaplavení chemikáliami, ktoré nie sme schopní spracovať, ani vylúčiť bez pomoci. K expozícii dochádza pri konzumácii potravín, pri pití vody a vdychovaní vzduchu, aby sme sa zmienili o niekoľkých z najčastejších zdrojov. Telo, ktoré je zaťažené toxínmi môže prejaviť široké spektrum príznakov ako je vyčerpanosť, zápcha, tráviace poruchy, prírastok na váhe, plynatosť a nadúvanie, podráždenosť, a pod. Colonix Program poskytuje celkovú detoxikáciu organizmu za účelom vylúčenia toxínov, usadenín z hrubého čreva, parazity, ťažké kovy, za súčasnej šetrnej očisty hrubého čreva, pečene, obličiek a krvi).

 

Kto by nechcel žiť kvalitný život aktívne a s výkonnosťou, ktorá nezávisí od veku a pohlavia? Otázka je, čo pre uskutočnenie tejto predstavy robíme. Pritom stav vlastného zdravia môžeme až z troch štvrtín ovplyvniť sami. Málokto si naplno uvedomuje, akú dôležitú úlohu hrá pravidelná detoxikácia - očista organizmu. Väčšina z nás po celý život neurobí nič pre to, aby zbavila svoje telo nahromadených jedov, parazitov a odpadu. Parazity nás obklopujú všade. Dostať sa s nimi do styku je veľmi bežné a jednoduché. Kontaminovaná voda, nedovarené mäso či ryby, nedôsledne umyté ovocie a zelenina sú len niektoré zo všeobecných zdrojov infekcie.

detoxikácia organizmu | liecivapriroda.skPrenos z domácich miláčikov, alebo iných infikovaných osôb, je tiež celkom bežný. Nadbytočné užívanie antibiotík tiež prispieva k tomuto problému, pretože pôsobí na normálnu črevnú flóru a znižuje odolnosť organizmu.
Východiskom dobrej kondície, aj pekného vzhľadu, je optimálny stav hrubého čreva. Minimálne tak, ako sa staráme o dom, byt či auto, mali by sme dbať aj na pravidelnú údržbu vlastného tela, a to zvonka i zvnútra. Nevynímajúc hrubé črevo, čističku organizmu. Len čisté a zdravé hrubé črevo je záruka zdravia a kľúč ku kráse.

 

Najrozšírenejším problémom je porucha peristaltiky a zlé vyprázdňovanie. Je to dôsledok konzumácie priemyselne, chemicky a inak upravovaných potravín. Navyše to preháňame s tukmi, cukrami, údeninami a na surovú zeleninu či ovocie často úplne zabúdame. Chýba nám tak prirodzená vláknina - „črevná metla“, ktorá je dôležitou súčasťou potravy. Za takých okolností nemôže ľudské telo správne pracovať, napriek zdanlivo dobre fungujúcemu vyprázdňovaniu. Jedna z dôležitých úloh čreva je vylúčiť všetky jedovaté, kvasiace a hnijúce odpadové látky. Dokonca už v mladšom veku zostávajú na stenách hrubého čreva lepkavé zmesi nečistôt, ktoré postupne tuhnú a nevylúčia sa. Toto znečistenie sa najprv prejaví ľahkými funkčnými ťažkosťami - nadúvaním, miernou únavou, nedostatočnou duševnou koncentráciou, zvýšenou podráždenosťou, stavmi úzkosti. Neskôr sa pridružia prejavy poruchy imunity, alergie, chronické zápaly, a ďalšie choroby nevynímajúc rakovinu čreva.

Najmä mladšie ženy často trápia vyrážky na tvári, ktoré nereagujú na bežný postup liečby. U žien v reprodukčnom veku môže byť nečisté hrubé črevo jednou z podmieňujúcich príčin neplodnosti. A všetci predčasne starneme.

 

Očista organizmu ako a kedy

Črevo nemožno vymeniť ako napríklad zanesené vodné potrubie. Preto je potrebné sa oň včas starať a vykonávať jeho pravidelnú údržbu. Ľudský organizmus, ak mu vytvoríme vhodné podmienky, sa dokáže prekvapujúco účinne regenerovať sám. Už stáročia existujú metódy, ktoré dokážu ťažkosti nielen odstraňovať, ale im aj predchádzať. Preto je detoxikačná kúra u mnohých veľmi obľúbená a podstupujú ju na jar a na jeseň. Detoxikácia organizmu je nikdy nekončiaci proces, cesta za ideálom. Je možné ju robievať prakticky v každom veku. Veľmi účinné a výhodné je robiť preventívne očisty na jar a na jeseň. No aby boli očistné metódy zdraviu prospešné a nie poškodzujúce, je nutné zohľadňovať zdravotný stav organizmu, presné dávkovanie, čas a spôsob.

Úspešná detoxikačná kúra

detoxikačná kúra | liecivapriroda.sk

Najdôležitejšie je v prvom rade po celý čas prijímať veľké množstvo tekutín - minerálky bez bubliniek, bylinkové čaje, teplú čistú vodu. Podľa možnosti obmedziť fajčenie aj pitie alkoholu na minimum.

Pitný režim a vhodné nápoje
Tak ako sa dôležité živiny prenášajú do buniek vodou, aj splodiny bunkového metabolizmu odplavuje voda. Preto treba bezpodmienečne dodržať optimálny pitný režim (0,3 – 0,4l na 10kg telesnej hmotnosti). Odporúča sa filtrovaná voda alebo voda, z vodovodu, ak je mäkká (s malým obsahom minerálov). Chlórovanú vodu je dobré nechať odstáť. Počas očisty organizmu nie sú vhodné sýtené nápoje a najmä nápoje s obsahom cukru a chemikálií (napr. fosforečnanov). Vhodné môžu byť aj ovocné a zeleninové šťavy ale riedené vodou. Výhodnejšie je však ovocie či zelenina vcelku, ktoré obsahujú aj vlákninu potrebnú pre črevo.

 

Diéta
Druhú najdôležitejšiu úlohu zohráva strava. Potraviny nie sú len zdroj výživy, ale majú aj očistnú funkciu. Práve preto by sme mali uprednostňovať tie, v ktorých je vláknina s vysokým obsahom. Tie totiž majú schopnosť udržiavať vodu, tým zväčšia svoj objem, a tak poskytujú objemný materiál pre prácu črevných svalov. Výhodou je, že strávená potrava prechádza črevami rýchlejšie. Prirodzená vláknina má výborný zdroj v strukovinách, obilovinách, zelenine, ovocí, ľanovom semene a pod. Stravu je dobré obohatiť špeciálnym vlákninovým výživovým doplnkom ako je napríklad Colonix vláknina.
Vláknina prijatá vo zvýšenej miere v potrave a vlákninové výživové doplnky pomáhajú tiež odstrániť parazity. Ale to nestačí. Potrebujeme užívať tiež špecifické zmesi bylín, aby sme vyriešili tento problém.

 

Mliečne baktérie – probiotiká
V zdravom organizme tvoria baktérie prítomné v tráviacom trakte dynamické spoločenstvo, v ktorom majú rozhodujúci vplyv najmä „dobré“ baktérie mliečneho kvasenia. Vďaka ich činnosti patogénne a hnilobné baktérie hynú. Okrem toho obmedzujú premenu žlčových kyselín na fekálne žlčové kyseliny, ktoré sa zúčastňujú na vzniku nádorov hrubého čreva. Dôležitá je aj ich schopnosť produkovať bakteriocíny – látky s antibiotickými vlastnosťami. Zabraňujú tak premnoženiu patogénnych a hnilobných baktérii. Pre správne fungovanie hrubého čreva je preto nevyhnutné pravidelne, každý deň prijímať baktérie mliečneho kvasenia. Probiotiká sa prirodzene vyskytujú napríklad v kyslej kapuste, v kvasených uhorkách, v jogurtoch, v acidofilnom mlieku či v cottage syre. Kto nekonzumuje denne dostatok uvedených potravín, môže chýbajúce mliečne baktérie – probiotiká doplniť užívaním výživového doplnku Flora Protect Probiotics.

 

Liečivé byliny
Vhodné sú vo forme čajov alebo extraktov s priaznivým účinkom na činnosť žalúdka, na detoxikáciu pečene, obličiek, čriev a podporujúce ich čistenie (rumanček, mäta, pŕhľava, púpava, medvedí cesnak, echinacea, lopúch, breza a iné). Očista organizmu sa dá podporiť aj konzumáciou petržlenu, cesnaku, rebarbory, zázvoru a hrozna. Výborne sa osvedčili pri detoxikácii aj mladý jačmeň, zelená riasa Chlorella a modrozelená riasa Spirulina.
Pre navrátenie správnej činnosti čriev je výhodnejšie užívanie rôznych zmesí bylinných čajov so zameraním na detoxikáciu organizmu. Čaj Kleri (KleriTea) predstavuje jedinečnú bezkofeínovú zmes bylinného čaju. Pozostáva z 11 liečivých rastlín, ktoré sú vhodne zvolené a svojím účinkom sa výborne doplňujú.
Sú to: list seny, kvet harmančeka, feniklové semeno, list mäty piepornej, plody šípky, kôra škorice, kôra rešetliaka, koreň zázvoru, semeno pestreca, plod mučenky, list medvedice, prírodná citrónová príchuť. Tak napríklad harmanček pomáha uvoľniť organizmus a zrelaxovať ho cez noc. Feniklové semienko a listy mäty piepornej podporujú zdravé trávenie počas spánku, koreň zázvoru zas zmierňuje bolesť žalúdka a pocit plnosti – nadúvania, kým súčasne stimuluje trávenie. Vďaka svojmu zloženiu nastáva nie len detoxikácia pečene, ale aj obličiek a krvi. Má tiež upokojujúci účinok na nervovú sústavu, čím sa stáva ideálnym nápojom pred spánkom. Jedna šálka čaju denne počas trvania detoxikačnej kúry zabezpečí človeku každé ráno zdravé črevné vyprázdňovanie, bez pocitu nepohody a nadúvania. Užívanie tejto čajovej zmesi je bezpečné, efektívne, veľmi pohodlné a pomôže nadobudnúť pravidelnosť vo vyprázdňovaní.
Patogénne mikroorganizmy a parazity sa dajú odstrániť pomocou rastlín. Medzi najúčinnejšie rastliny patria: škrupina čierneho orecha, štiav kyslý, palina pravá, rastlina A Pau D`Arco, cesnak, tekvicové semená, samčie papradie korene, drvina z klinčekov, výťažky z grapefruitových semien, koreň kurkumy a pod. Parazity sa dajú odstrániť výborným výživovým doplnkom Paranil Anti-parazita, z Colonix čistiaceho programu, pozostávajúci z 18 zložiek získaných z liečivých rastlín. Tieto odskúšané a preverené rastliny sa v ľudovom liečiteľstve úspešne používajú už tisícročia na odstránenie choroboplodných baktérií, plesní a kvasiniek. Podobne napomáhajú odstrániť škodlivých cudzopasníkov, črevné parazity a ich vajíčka z hrubého čreva a z ostatných častí organizmu.

 

Podporné opatrenia
Vhodná je fyzická aktivita, teplé kúpele, teplá sprcha a sauna pre zvýšenie vylučovania škodlivých látok. Pred kúpeľom 4 až 5 minútová suchá masáž pokožky celého tela prispieva tiež k podnieteniu látkovej výmeny, aktivuje sa krvný obeh a tým dochádza k zvýšeniu odvádzania nečistôt a splodín z tela. Súčasťou osobnej hygieny okrem čistenia zubov by malo byť i pravidelné ranné sledovanie a čistenie povrchu jazyka. Okrem odstránenia povlaku súčasne jemnou masážou povrchu jazyka stimulujeme činnosť všetkých orgánov tráviaceho traktu.

Detoxikačná kúra lepšie prebieha ak sme oddychnutí, relaxujeme a eliminujeme stres z nášho života.

Ako zistíme úspešnosť detoxikácie?

úspešnosť detoxikácie | liecivapriroda.skPozrite sa na svoj jazyk v zrkadle. Prečo? Je orgánom chuti a začiatkom tráviaceho traktu. Jazyk môžeme označiť za zrkadlo celého tráviaceho ústrojenstva.

Čistý ružový jazyk je známkou čistoty tráviacich orgánov, a naopak – akýkoľvek povlak je svedkom o ich znečistení:

 

 

 

 

    • sčervenený, žltkastý alebo zelenkastý povlak jazyka ukazuje na poruchy v metabolizme,

  • hnedo-čierne sfarbenie indikuje narušenie pohybu natráveniny a jej rozkladu
  • biely povlak oznamuje toxicitu v tráviacom trakte. Keď je povlak výrazný hlavne pri koreni jazyka, ide o toxicitu v hrubom čreve. Povlak na strednej časti jazyka znamená, že toxicita sa nachádza v oblasti žalúdka, pankreasu a tenkého čreva. Keď je biely povlak na celej ploche jazyka, môžu to byť chronické problémy trávenia. Jeho charakter môže byť akútny alebo chronický.

Správne rozpoznávať spomínané javy sa naučíme iba v praxi a pri každodennom pozorovaní svojho vlastného jazyka. Chronický biely povlak nemožno nijako odstrániť, je akoby súčasťou jazyka. Akútny povlak zmizne sám po prekonaní ochorenia. Chronický povlak odstránime iba po niekoľkých mesiacoch správnej výživy a až po vyliečení choroby, ktorá je jeho príčinou.

Ak sa povlak postupne stenčuje až sa prestáva tvoriť je znakom toho, že sme sa zbavili toxického odpadu a naša očista organizmu bola úspešná.

 

detoxikačná kúra | liecivapriroda.sk

 

Prečo je najlepšie súčasne užívať
program Toxinout a Colonix Program?

Aby detoxikácia celého organizmu prebehla čo najlepšie sú nevyhnutné štyri kroky:

 

1. Očista čriev od nahromadených toxínov a parazitov pomocou Colonix Program-u.

Ak totiž nedodržíme tento prvý a zásadný krok, živiny a doplnky potrebné k detoxikácii sa nedokážu dostatočne vstrebať. Ak by sme najprv chceli uskutočniť očistu krvi, lymfy, či pečene a nevenovali by sme dostatočnú pozornosť zanesenému hrubému črevu, uvoľnené toxické látky by sa ihneď dostali späť do organizmu. Následkom toho by sme boli ešte viac chorí ako pred začatím kúry. Teda bez očisty čriev nie je možná účinná celková detoxikácia organizmu. Na uskutočnenie ďalších krokov je potrebné užívať všetky tri zložky programu Toxinout.

2. Doplnenie čriev užitočnými baktériami pomocou Flora Protect.

Škodlivé baktérie nachádzajúce sa v črevách produkujú toxické látky, ktoré môžu spôsobovať zdĺhavé ochorenia a chronicky poškodzovať organizmus. Naopak, užitočné baktérie, tzv. probiotiká priaznivo ovplyvňujú rovnováhu črevnej mikroflóry, zabraňujú množeniu sa škodlivých baktérií, zlepšujú trávenie, posilňujú imunitný systém a zlepšujú odolnosť voči infekciám.

Je známe, že akonáhle sa užitočné baktérie dostanú do tenkého a hrubého čreva, potrebujú na svoje prežitie vlákninu z potravy. V tejto súvislosti je výhodou súčasne s kapsulami Flora Protect, ktoré obsahujú najobľúbenejšiu živinu užitočných baktérií (tzv. FOS) užívať tiež Colonix vlákninu, ktorá je bohatá na potravinovú vlákninu).

3. Detoxikácia pečene, obličiek, krvi a ďalších častí organizmu pomocou Toxinout-u.

Vďaka jeho zloženiu je ideálny na odstraňovanie najčastejšie sa vyskytujúcich a najnebezpečnejších ťažkých kovov (ortuti, olova, kadmia, arzénu, niklu, hliníka) a iných toxických látok ako je napr. tabakový dym, žiarenie, výfukové plyny, chemikálie, drogy a iné rakovinotvorné látky. Tak odbremeňuje prácu pečene a iných orgánov. Ďalej pomáha obnoviť hladinu vitamínov C a E po škodách spôsobených oxidáciou. Obsahuje tiež silimarín (výťažok zo semena pestreca mariánskeho), ktorý zabezpečuje účinnú ochranu voči toxínom pečene a pomáha v očiste pečene, obličiek, krvi a kože.

 

4. Doplnenie organizmu životne dôležitými živinami a antioxidantami pomocou DetoxiGreen-u.

Toxíny nachádzajúce sa v organizme spotrebujú životne dôležité vitamíny a minerálne látky, čo môže viesť k oslabeniu obranyschopnosti organizmu voči ochoreniam. DetoxiGreen je účinná zmes všetkých dôležitých vitamínov a minerálnych látok (s výnimkou železa), ktoré sa dôsledne spájajú s enzýmami, aminokyselinami a zelenou rastlinnou výživou na získanie maximálneho účinku. Pomáha dopĺňať organizmus dôležitými živinami, aby imunitný systém mohol správne fungovať. Zabezpečuje správny účinok dôležitých vitamínov, minerálnych látok, enzýmov, aminokyselín a ďalších životne dôležitých živín.

 

toxinout drnatura | liecivapriroda.sk

Toxinout Program
Širokospektrálny detoxikačný program
100% na prírodnej báze, vhodný aj pre vegetariánov

Viac informácií nájdete tu...