Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Rady na posilnenie imunity

Rady na posilnenie imunity

Stav imunitného systému v značnej miere určuje náš celkový zdravotný stav. Pre zachovanie zdravia počas celého života je posilnenie imunity veľmi dôležité.

V záujme pochopenia ich významu je potrebné zoznámiť sa s fungovaním imunitného systému a metódami na posilnenie imunity.

Čo je imunitný systém?

Imunitný systém je komplex buniek a orgánov, ktoré organizmus ochraňujú pred nepriaznivými účinkami spôsobovanými miliónmi baktérií, vírusov, parazitov, mikróbov a pred škodlivými účinkami rôznych toxických látok.


Posilnenie imunityImunitný systém je zvláštny obranný mechanizmus organizmu. Je zložitý, komplikovaný, funguje nonstop bez prestávky tak, že si to človek ani neuvedomuje.

Ak imunitný systém nefunguje správne, organizmus potrebuje účinné prostriedky a rôzne techniky na posilnenie imunity. Je veľmi dôležité, aby bol imunitný systém schopný poskytnúť organizmu vhodnú ochranu.

Každodenne vdychujeme tisícky patogénnych baktérií a vírusov bez toho, aby sme ich vnímali. Za to, že nie sme neprestajne chorí, vďačíme imunitnému systému.

Ak napriek tomu prechladneme, poprípade sa nakazíme chrípkou, alebo ak máme pocit slangovo nazývaný „niečo som chytil”, je to príznak toho, že imunitný systém nevyhral boj proti niektorým patogénnym látkam.

Čím väčší dôraz kladieme na použitie účinných prostriedkov a metód na posilnenie imunity, tým je vyššia šanca na to, že imunitný systém bude schopný vysporiadať sa s vdýchnutými patogénnymi látkami.

 

Každý deň prehltneme státisíce baktérií bez toho, aby sme ochoreli. V prípade, ak posilnenie imunity nie je dostatočné, organizmus nie je schopný odolávať baktériám, ktoré sa dostali do tela.

Posilnenie imunityV takom prípade dôjde obvykle k zvracaniu alebo hnačke. Zvracanie a hnačka sú dva najčastejšie príznaky otravy a infekcie jedlom.

Týmto ochoreniam sa môžeme vyhnúť tak, že dbáme na základné hygienické návyky a takisto aplikovaním programov na posilnenie imunity.

Choroby zapríčinené potravinami vznikajú kvôli veľkému množstvu baktérií, ktoré sa dostali do organizmu, alebo ak kvôli ich silným účinkom imunitný systém nie je schopný úspešne bojovať proti patogénnym látkam.

V takom prípade nebolo posilnenie imunity dostatočné. Vyššie uvedené prípady boli vybrané len náhodne, na nutnosť posilnenia imunity môže poukazovať ešte veľa ďalších príznakov.

Ak sa chcete dočítať viac o danej téme, prosím kliknite na tému: Hrubé črevo | Vláknina.

Alergia

AlergiaAlergia sa v dnešnej dobe považuje za masové ochorenie. Alergia úzko súvisí s fungovaním imunitného systému.

Vďaka spoznaniu mechanizmu tohto ochorenia je nám jasné, prečo je efektívny program na posilnenie imunity taký potrebný.

Stáva sa, že imunitný systém na látku, ktorá sa vytvorí v tele, alebo je do tela dodaná, nereaguje správne.

Považuje ju za cudziu, najčastejšie za toxickú látku a chce ju odstrániť z organizmu, čo vyplýva z nesprávneho fungovania imunitného systému.

Nazývame to alergiou. V tomto prípade môže pomôcť program na posilnenie imunity, ktorý niekedy môže účinne odstrániť aj príznaky alergie.

 

 

 

Typy chorôb

Skúmanie rôznych typov ochorení potvrdilo, že stav imunitného systému (ako aj aplikácia programov na posilnenie imunity) významne ovplyvňuje závažnosť rôznych chorôb i rýchlosť uzdravenia.

Programy na posilnenie imunity majú v každom prípade preventívny účinok, často aj vtedy, ak sa neobjaví nijaká súvislosť medzi chorobou a stavom imunitného systému. Je potrebné, aby boli jednotlivo preskúmané všetky – i tie najodlišnejšie – typy chorôb.


Mechanické zranenie

Mechanické zranenieUzdravenie a liečiteľnosť mechanických zranení nebolo zvykom spájať s dôležitosťou aplikácie postupov na posilnenie imunity, pritom však spolu súvisia. Jedným z najlepších príkladov toho, do akej miery je dôležitá aplikácia programu na posilnenie imunity, môže byť prípad zlomeniny kosti alebo pretrhnutia väzov.

Každodenným používaním rôznych metód na posilnenie imunity sa imunitný systém posilní natoľko, že má kladný vplyv na pevnosť kostí a pružnosť väzov. Tak sa môže stať, že človek, ktorý má slabší imunitný systém, môže pri rovnakej sile vonkajšieho vplyvu, napr. úderom, prísť k zlomeninám, avšak u človeka, ktorý má silnejší imunitný systém, príde napr. len k modrinám.

Prípadné zranenia sa u človeka so silným imunitným systémom hoja rýchlejšie a človeka menej obmedzujú v pohybe.

Čiže rôzne kúry na posilnenie imunity sú prínosom aj ako prevencia následkov mechanických zranení.

Nedostatok vitamínov a minerálnych látok

Aj v dnešnej dobe sa pomerne často vyskytujú rôzne choroby spôsobené nesprávnou výživou, okrem iného aj skorbut (absencia vitamínu C), krivica (absencia vitamínu D), alebo anémia (nedostatok železa). V dôsledku chorôb spôsobených nesprávnou výživou dochádza k zlyhaniu imunitného systému. K liečbe, poprípade k prevencii vedie len jedna cesta – konzumácia vhodných vitamínov a minerálnych látok na posilnenie imunity.


Poškodenia orgánov

V niektorých prípadoch dochádza k poruchám alebo oslabeniu fungovania jednotlivých telesných orgánov. Takým prípadom sú napríklad ochorenia srdca alebo pečene. Danému orgánu sa nedostáva dostatočné množstvo krvi, preto sa bunky poškodia a zakrpatejú.Tomu sa dá zabrániť užívaným takých vitamínov na posilnenie imunity, ktoré optimalizujú metabolické procesy.


Genetická choroba

Genetická choroba je kódovaná chyba v štruktúre DNA, ktorá spôsobuje problémy v bunkách. Genetická choroba môže vzniknúť aj kvôli absencii niektorých enzýmov, ako napríklad pri albinizme, následkom čoho sa môžu vyskytnúť ďalšie zdravotné problémy. Dá sa však zdravo žiť aj s genetickými ochoreniami, len treba dbať na to, aby sa vybrala vhodná terapia na posilnenie imunity. Takto sú niektoré vrodené nedostatky, poprípade abnormality do určitej miery kompenzovateľné.


Prevencia – dôležitý pomocník na posilnenie imunity

Prevencia – dôležitý pomocník na posilnenie imunityHore uvedené fakty poukazujú na to, že nech už ide o ktorúkoľvek chorobu, posilnenie imunity priaznivo ovplyvňuje celkový stav organizmu aj v prípadoch, že povaha prípadného ochorenia nesúvisí priamo so stavom imunitného systému.

Existuje niekoľko metód s vynikajúcim účinkom na posilnenie imunity, ale najlepším spôsobom je komplexný prístup.

Viacero menších krokov má spoločne vždy väčší účinok, než keby sme použili len jednu metódu, ktorá by sa nám zdala v záujme zlepšenia fungovania imunitného systému vhodná. Prevencia je v každom prípade jednoduchšia, než samotná liečba už rozvinutej choroby.


Detoxikácia

Každá metóda na posilnenie imunity kladie obzvlášť veľký dôraz na to, aby sa práca imunitného systému odľahčila, a na to je vhodná práve detoxikácia. Účinok – posilnenie imunity v procese detoxikácie – je najlepší v prípade, ak sa toxíny odstránia z organizmu tak, že sa pritom šetrí organizmus. NaturalSwiss Program na detoxikáciu organizmu je najlepší program na posilnenie imunity a detoxikáciu. NaturalSwiss Program na detoxikáciu organizmu odstraňuje z organizmu aj ťažké kovy.


Očista čreva

Imunitný systém vo veľkej miere odľahčí aj optimalizácia tráviacich procesov. Očista čreva je potrebná k procesu na posilnenie imunity. Vitamíny a ďalšie dôležité látky by mali byť do tela dodané až vtedy, ak bude zabezpečené ich dokonalé vstrebávanie – t.j. po detoxikácii. NaturalSwiss program na očistu čreva umožňuje, aby očista čreva a jej účinok na posilnenie imunity bol dokonale efektívny, a pritom aj šetrný.


Probiotiká, dopĺňanie vitamínov a minerálnych látok

Najpotrebnejší doplnok na posilnenie imunity, ktorý musíme nášmu organizmu v každom prípade dodať, sú probiotiká. Probiotiká prispievajú k vytvoreniu a zachovania zdravej črevnej mikroflóry. Na tento účel je vynikajúci produkt Swiss Biotic Probiotikum.

Produkt Swiss Biotic Probiotikum obsahuje všetky druhy baktérií, ktoré sú potrebné pre črevnú mikroflóru. Dopĺňanie vitamínov a minerálnych látok je pre posilnenie imunity tiež nevyhnutné, keďže ich absencia v každom prípade vedie k ochoreniam spôsobeným nedostatkom vitamínov.

Organizmu je vhodné dodať antioxidačné vitamíny vzhľadom na to, že sú nesmierne dôležité pre regeneráciu buniek. V produkte Detox Vita môžeme nájsť všetky potrebné antioxidačné vitamíny, a taktiež obsahuje aj potrebné enzýmy a aminokyseliny.