Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - OLIVENOL®

VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - OLIVENOL®


OLIVENOL® je výživový doplnok, ktorý obsahuje antioxidačné polyfenoly – Hydroxytyrosol, resp.HIDROX, získávaný z olivovej dužiny.

Práve HIDROX je jedným z vôbec najsilnejších prírodných antioxidantov, aké sa doposial podarilo izolovať. V stupnici ORAC (kapacita odstraňovania volných radikálov) mu bola nameraná hodnota 26 000, čo je trikrát viac, ako majú ostatné doporučované antioxidanty.

Výživové doplnky - OLIVENOL
Bohatým zdrojom HIDROXu je predovšetkým olivový olej. Niektoré výskumy naznačujú, že každodenná konzumácia tejto potraviny pomáha znížiť hladinu cholesterolu v krvi až o polovicu. Až 300x viac HIDROXu však môžeme nájsť v olivovej šťave. A práve z nej je izolovaný prípravok OLIVENOL®. Jediná jeho kapsula tak môže mať na organizmus rovnako priaznivé účinky ako vypitie štvrť litra olivového oleja - a pritom je na rozdiel od neho celkom bez kalórií.


Práve vďaka obsahu HIDROXu z olivovej šťavy má prípravok OLIVENOL®, chránený dvomi americkými patentmi, mimoriadne vysokú schopnosť chrániť telo pred škodlivým pôsobením volných radikálov. Celý rad odborníkov ho preto doporučuje ako vysoko účinnú súčasť prevencie pred dvomi najčastejšími príčinami úmrtia v našej republike – srdcovo cievnymi chorobami a rakovinou. Okrem toho má aj priaznivý vplyv na imunitný systém, podporuje ochranu pokožky pred škodlivými vplyvmi prostredia a pomáha zamedziť predčasnému starnutiu organizmu.


Olivenol ® je výživový doplnok, ktorý obsahuje antioxidačné polyfenoly - Hydroxytyrosol, čiže HIDROX získavaný z olivovej dužiny. Vďaka mimoriadne vysokému antioxiadačnému účinku pomáha zneškodňovať škodlivé voľné radikály a tým predchádzať mnohým vážnym ochoreniam.
Voľné radikály vznikajú v organizme neustále - ako prirodzené produkty normálnych metabolických procesov pri spracovaní potravy. Ide o atómy alebo zlúčeniny, ktoré nesú jeden alebo viac nespárovaných voľných elektrónov. To z nich robí veľmi reaktívne látky, ktoré sa snažia chýbajúce elektróny doplniť reakciou s inými molekulami. Pritom však okrem iného narušujú bunkové steny a poškodzujú DNA buniek, čo môže mať za následok sériu vážnych ťažkostí, ako je rakovinové bujnenie, choroby srdca a ciev, degeneratívne ochorenia kĺbov, predčasné starnutie organizmu a mnohé ďalšie.


Za normálnych okolností nám v obrane pred voľnými radikálmi pomáhajú tzv antioxidanty. Vďaka stresujúcemu životnému štýlu, škodlivín v potravinách a v ovzduší, fajčeniu atď. však náš organizmus produkuje voľných radikálov oveľa viac. Ak teda naša strava neobsahuje antioxidantov dostatok, dochádza k nerovnováhe, ktorú označujeme ako oxidačný stres.

Najlepšou cestou, ako môžeme telu v obrane pred voľnými radikálmi pomôcť, je konzumácia potravinových doplnkov s antioxidačným efektom. Ideálnou voľbou je pritom prípravok Olivenol ®, ktorý obsahuje Hydroxytyrosol, čiže HIDROX, získavaný z olivovej dužiny. Práve HIDROX je totiž jedným z vôbec najsilnejších prírodných antioxidantov, aké sa doteraz podarilo izolovať. V stupnici ORAC (kapacita odstraňovania voľných) mu bola nameraná hodnota 26 000, čo je trikrát viac, ako majú ostatné odporúčané antioxidanty (pozri tabuľku).


Výživové doplnky - OLIVENOLBohatým zdrojom HIDROXu je najmä olivový olej. Niektoré výskumy naznačujú, že každodenná konzumácia tejto potraviny pomáha znížiť hladinu cholesterolu v krvi až o polovicu. Až 300x viac HIDROXu však môžeme nájsť v olivovej šťave. A práve z nej je izolovaný prípravok Olivenol ®. Jediná jeho kapsula tak môže mať na organizmus rovnaké priaznivé účinky ako konzumácia štvrť litra olivového oleja - a pritom je na rozdiel od neho úplne bez kalórií. HIDROX má naviac malú molekulu, vďaka ktorej sa oproti iným antioxidantom veľmi ľahko vstrebáva do krvného obehu.


Vďaka HIDROXu z olivovej šťavy má prípravok Olivenol ®, chránený dvoma americkými patentmi, mimoriadne vysokú schopnosť chrániť telo pred škodlivým pôsobením voľných radikálov. Mnoho odborníkov ho preto odporúča ako vysoko účinnú súčasť prevencie dvoch najčastejších príčin úmrtí v našej republike - srdcovo cievnych chorôb a rakoviny.


PRAVIDELNÉ UŽÍVANIE Olivenolu ® však bude mať výrazne pozitívny účinok aj na ďalšie orgány a tkanivá vášho tela. Dôležitá je napríklad jeho schopnosť pomôcť telu zbaviť sa toxínov z potravy, vzduchu, ale aj následkov fajčenia. Okrem toho podporí vašu imunitu a regeneračné procesy v organizme, prispeje k posilneniu nervovej a dýchacej sústavy, spomaleniu starnutia organizmu, zlepšeniu zraku i kvality vlasov a pleti.


Olivenol ® môže byť aj účinnou súčasťou prevencie artrózy a artritídy. Dôvodom je nielen schopnosť HIDROXu pohlcovať voľné radikály, ktoré môžu poškodiť bunku kĺbovej chrupavky, ale aj jeho výrazné protizápalové pôsobenie. Podľa niektorých výskumov môže pomôcť znížiť zápaly kĺbov, opuchy a bolesť až o 56% počas dvanástich týždňov.


Olivenol ® je vyrobený z ekologicky pestovaných olív bez pesticídov a chemikálií. Na našom trhu ho môžeme dostať v 3 modifikáciách.


V kombinácii s kyselinou alfa lipoovou výrazne prispieva k zlepšeniu kvality pokožky, imunitného systému, podporuje funkciu mozgu, srdca, očí a tvorbu červených krviniek.


Olivenol ® s glukusamínom napomáha obnove štruktúry chrupavky, zlepšeniu bolestivosti a kĺbovej pohyblivosti. V kombinácii s L Carnitinom Olivenol ® prispieva k zvýšeniu fyzickej výkonnosti a pôsobí ako mozgový stimulátor.


Porovnanie hodnôt ORAC

Porovnanie hodnôt ORAC


Späť na produkty