Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


NEPOUZIVAM Program Colonix a Toxinout

Colonix a Toxinout - návod na použitie
(v prípade súčasného užívania oboch prípravkov)

 

Program Colonix a Toxinout DR. NATURA | liecivapriroda.sk

Širokospektrálny detoxikačný program Toxinout vyvinuli tak, aby spoločne s programom Colonix dôkladne prečistil a detoxikoval, chránil a vyživoval celý organizmus. Nezabúdajte, že spoločné užívanie programov Colonix a Toxinout je dnes najúčinnejšia dostupná črevná očista na detoxikáciu celého organizmu. Tieto dva programy sa môžu spoločne užívať už od prvého dňa, ale to sa odporúča iba tým, ktorých zdravotný stav je dobrý a/alebo svoj organizmus pravidelne detoxikujú.

 

Ak je Váš zdravotný stav priemerný alebo slabý alebo ste ešte nikdy predtým svoj organizmus nedetoxikovali, v prvom mesiaci Vám odporúčame iba program Colonix, podľa možnosti v kombinácii s Flora Protect-om. Iba potom užívajte spoločne programy Colonix a Toxinout. Užívanie programu Toxinout odporúčame po 1-3-mesačnej kúre Colonix; teda ak ste si objednali naraz programy Colonix a Toxinout, odporúčame Vám, aby ste v prvom mesiaci balík Toxinout odložili bokom a užívali iba program Colonix. Ak by ste chceli s programom Colonix užívať aj Flora Protect, vyberte ho z balíka Toxinout. Neskôr, pred začatím programu Toxinout si môžete doobjednať Flora Protect na stránke DrNatura.sk. Ak by ste okrem ľahkých detoxikačných prejavov spozorovali počas súčasného užívania oboch programov čokoľvek iné, prosíme Vás, prerušte program Toxinout až do absolvovania 1-3-mesačnej kúry Colonix. Čistiaci účinok dvoch programov súčasne môže byť príliš intenzívny najmä vtedy, ak Váš zdravotný stav nie je najlepší alebo ak ste nikdy predtým svoj organizmus nedetoxikovali.

Prečítajte si jeden tip!

Ako užívať súčasne programy Colonix a Toxinout

Program Colonix a Toxinout DR. NATURA náš tip| liecivapriroda.sk

Prvých 5 dní:
Ráno:
Prvý krok: 2 kapsule Paranil

Nalačno užite 2 kapsule Paranil-u s pohárom vody. Je veľmi dôležité, že v tomto návode predstavuje 1 pohár približne 2,5 dl vody. Počas očisty musíte vypiť denne aspoň 8 pohárov vody.

Druhý krok: 1/2 odmernej lyžice vnútornej očistnej vlákniny Colonix

Približne 15 minút po užití kapsúl Paranil-u nasleduje vnútorná očista Colonix. Pomocou priloženej odmernej lyžice rozmiešajte pol lyžice vlákniny Colonix v pohári ľubovoľnej tekutiny. Nie je možné, aby bola určitá bylinková vlákninová zmes súčasne aj veľmi chutná aj účinná. (Takmer každý bylinkový prášok je horký, preto sa predávajú vo forme kapsúl.) Podľa nášho názoru je prášok Colonix najchutnejšia prvotriedna vláknina na trhu, ale je možné, že Vám bude chutiť viac, ak ho rozmiešate v ovocnej šťave namiesto čistej vody. Vlákninovú zmes vypite rýchlo, pretože ak ju necháte dlhšie stáť, priveľmi zhustne a budete si musieť pripraviť novú dávku. Zapite ju pohárom (2,5 dl) neperlivej minerálnej vody.

Počas dňa:
Tretí krok: Neperlivá minerálna voda

Voda hrá v programe Colonix jednu z kľúčových úloh. Na to, aby očista prebehla čo najúčinnejšie, je treba vypiť denne aspoň 8 pohárov (2,5 dl/pohár) čistej vody (filtrovanej alebo balenej). To predstavuje 2 litre vody denne. Významne viac ako toto množstvo sa vypiť neoplatí, s výnimkou veľkých horúčav, ťažkej fyzickej práce, či nadmerného potenia. Pre niektorých to znamená obrovské množstvo vody, lenže tak, ako si bez vody nemôžete očistiť svoje telo zvonka, nedá sa to urobiť rovnako ani zvnútra. Skonzumovaná vláknina môže spôsobiť aj zápchu, ak pri jej konzumácii chýba dostatočný prísun vody. Počas programu môžete piť aj ovocné šťavy či liečivé čaje, ale ani jedno z nich nemôže nahradiť tých 8 pohárov vody, ktoré musíte každý deň vypiť.

Štvrtý krok: 2 kapsule Toxinout a 3 kapsule DetoxiGreen

Užite 2 kapsule Toxinout-u tesne pred obedom alebo večerou a 3 kapsule DetoxiGreen-u počas obeda, resp. večere. (Je úplne jedno, či ich užijete pri obede alebo pri večeri, dôležité je iba to, aby ste dodržali čo najdlhšiu pauzu po skonzumovaní vlákniny Colonix, v prípade, že užívate aj tento výrobok. U kapsúl DetoxiGreen-u sa dosahuje najlepšia absorpcia, ak ich užijete pri väčších jedlách.)

Večer:
Piaty krok: 2 kapsule Flora Protect a 1 šálka KleriČaje

Užite 2 kapsule probiotík Flora Protect s vodou aspoň jednu hodinu po poslednom jedle alebo tesne pred spaním. (Je možné ich užiť aj vtedy, ako čaj Kleri.) Kapsule Flora Protect sú obalené špeciálnou ochrannou vrstvou, aby sa probiotiká (užitočné baktérie) bezpečne dostali cez žalúdok až do hrubého čreva. Tento proces uľahčíte, ak kapsule užijete 1-2 hodiny po poslednom jedle – keď už v žalúdku neprebieha trávenie, prípadne tesne pred spaním.

Pred spaním alejte v šálke 1 sáčok čaju Kleri horúcou vodou a nechajte ho 1-2 minúty lúhovať. (Vodu nikdy nezohrievajte v mikrovlnnej rúre, lebo by to mohlo znížiť účinnosť liečivých rastlín.) Čaj Kleri musíte zladiť s Vaším organizmom. Čas lúhovania čaju môže značne ovplyvniť účinok nasledujúce ráno. Niektorí pociťujú ráno silné nutkanie už po 1-2 minútovom lúhovaní. Iní zas potrebujú na dosiahnutie rovnakého účinku až 6, či dokonca 10 minút.

Medzi 6. a 30. dňom
(prípadne do zbavenia sa jedov, čo môže za normálnych okolností trvať až 90 dní, či dlhšie)

Ráno:
Prvý krok: 4 kapsule Paranil

Nalačno užite 4 kapsule Paranil-u s pohárom vody.

Druhý krok: 1 odmerná lyžica vlákniny Colonix

Približne 15 minút po užití kapsúl Paranil-u nasleduje Vnútorná očista Colonix. Použitím priloženej odmernej lyžice rozmiešajte jednu lyžicu vlákniny Colonix v pohári ľubovoľnej tekutiny. Vlákninovú zmes urýchlene vypite, pretože ak ju necháte pridlho stáť, príliš zhustne a Vy si budete musieť pripraviť novú dávku. Zapite ju s pohárom (2,5 dl) neperlivej minerálnej vody.


V priebehu dňa:
Tretí krok: Neperlivá minerálna voda

Najlepšie je, ak potrebné množstvo vody vypijete rovnomerne rozdelené v priebehu dňa. Ráno môžete začať 2 pohármi vody: jeden pohár s kapsulami Paranil a jeden s vlákninou Colonix. Zvyšných 6 pohárov vody vypite počas zvyšku dňa. Ako sme už spomínali, denne je treba vypiť približne 2 litre vody na to, aby vláknina pôsobila ako špongia, rozpustila, zriedila a následne vyplavila toxíny z organizmu.

Štvrtý krok: 4 kapsule Toxinout a 3 kapsule DetoxiGreen

Zvýšte počet kapsúl Toxinout-u užitých pred obedom alebo večerou na 4 a pokračujte v užívaní 3 kapsúl DetoxiGreen-u počas obeda, resp. večere.

Večer:
Piaty krok: 2 kapsule Flora Protect a 1 šálka KleriČaje

Pokračujte v užívaní 2 kapsúl Flora Protect večer po poslednom jedle alebo tesne pred spaním a predĺžte čas lúhovania čaju Kleri na 2-6 minút.

Medzi 31. a 60., prípadne 90. dňom

Odporúčame Vám, aby ste pred začatím druhého mesiaca očistnej kúry Colonix a Toxinout vynechali v užívaní kapsúl Paranil-u a čaju Kleri päťdňovú pauzu, ale naďalej pokračujte v užívaní vlákniny Colonix, 4 kapsúl Toxinout-u, 3 kapsúl DetoxiGreen-u a 2 kapsúl Flora Protect-u denne. Na šiesty deň znova začnite s užívaním 4 kapsúl Paranil-u a po večeroch pokračujte v pití čaju Kleri. (Cieľom prestávky je, aby si Váš organizmus oddýchol a zároveň pri opätovnom nasadení 4 kapsúl Paranil-u denne chceme tým šokovať parazitov - ak ešte ostali v organizme - a uľahčiť ich odstránenie z tela.)

Pokračujte v užívaní jednotlivých zložiek až dovtedy, kým sa neminú. Kapsule Toxinout-u sa minú o niekoľko dní skôr, ako ostatné produkty, ale to Vás nemusí znepokojovať. Prípravky DetoxiGreen a Flora Protect boli vyvinuté na dlhodobé, každodenné užívanie.

 

Dalšie tipy pre Vás:

 

Program Colonix a Toxinout DR. NATURA náš tip| liecivapriroda.skAk ste si nezvykli užívať liečivé nápoje alebo shake-y, môžete vlákninu rozmiešať aj v menšom množstve tekutiny (veľa našich zákazníkov si pochvaľuje ovocné šťavy, ryžové, či sójové mlieko) a urýchlene nápoj vypite. Môžete doň pridať čerstvé alebo mrazené ovocie, aby bol ešte chutnejší. Ak máte mixér, môžete zmes rozmiešať na jemnú, krémovú hmotu.

 

Program Colonix a Toxinout DR. NATURA náš tip| liecivapriroda.sk

Posledné desaťročie sme venovali zdokonaľovaniu programu Colonix až dovtedy, kým sa nám podarilo vyvinúť ten najdokonalejší očistný systém. Počas užívania môžu aj tie najjemnejšie odchýlky ovplyvniť výsledok. Ak je pre Vás očistný účinok programu Colonix príliš intenzívny, postupne znižujte dávku vlákniny a/alebo skracujte čas lúhovania čaju Kleri pod 2 minúty až dovtedy, kým nedosiahnete želanú mieru očisty. Ak je čistiaci účinok pre Vás nedostatočný, najskôr zvýšte príjem vody, potom zvýšte dávku vlákniny na 1-11 lyžíc, a nakoniec predlžujte čas lúhovania čaju na 2-10 minút až dovtedy, kým želanú mieru očisty nedosiahnete. U tých, ktorí trpia chronickou zápchou alebo užívajú lieky, ktoré spôsobujú zápchu, môže sa pristúpiť aj ďalšiemu zvyšovaniu intenzity očisty.