Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


NEPOUZIVAM Program Colonix DRNATURA

 

Stručný prehľad užívania Programu Colonix

Program Colonix má veľmi jednoduché použitie. Jeho užívanie Vám
opíšeme v 4 jednoduchých postupoch. Aby ste získali stručný prehľad,
prosíme Vás, pozrite si doleuvedenú schému, kde nájdete detailnejší návod.

 


 

Prvých 5 dní 6.-30. deň 31.-60. deň 1.-90. deň
Ráno: 2 kapsule Paranil

1/2 lyžičky vlákniny Colonix
4 kapsule Paranil

1 lyžička vlákniny Colonix

4 kapsule Paranil
(vynechajte ich medzi 31. až 35. dňom)

1 lyžička vlákniny Colonix

4 kapsule Paranil
(vynechajte ich medzi 61. až 65. dňom)

1 lyžička vlákniny Colonix

Cez deň:

Plus 8 pohárov (po 2,5 dl)

spolu 2 litre čistej vody v priebehu dňa

Plus 8 pohárov (po 2,5 dl)

spolu 2 litre čistej vody v priebehu dňa

Plus 8 pohárov (po 2,5 dl)

spolu 2 litre čistej vody v priebehu dňa

Plus 8 pohárov (po 2,5 dl)

spolu 2 litre čistej vody v priebehu dňa

Večer: 1 šálka KleriČaju pred spaním 1 šálka KleriČaju pred spaním

1 šálka KleriČaju pred

spaním
(vynechať medzi 31. až 35. dňom)

1 šálka KleriČaju pred spaním
(vynechať medzi 61. až 65. dňom)

 


 

Colonix - návod na použitie:

Program Colonix DR. NATURA | liecivapriroda.sk

Vyspelý Program Colonix na vnútornú očistu sa skladá z nasledujúcich troch produktov, ktoré podporujú optimálne zdravie a vitalitu rôznymi spôsobmi:

1) Colonix® na očistu čriev (vláknina vo forme prášku)

2) Paranil® antiparazitárny prípravok (kapsule vhodné pre vegetariánov)

3) KleriTea® na dosiahnutie pravidelnej stolice a detoxikácie (čaj z liečivých rastlín)

 

 

Hlavnou zložkou Colonixu na očistu čriev je psyllium - skorocel indický. Skorocel je prirodzený objemový agens, ktorý poskytuje 60-70% rozpustnej vlákniny - osem násobok ovsených vločiek. Psyllium podporuje absorpciu toxínov z hrubého čreva vytváraním hubovitej, želatínovej hmoty v črevách. Svojím zväčšovaním a absorpciou tekutín sa rozkladá a odnáša toxické splodiny prilepené v záhyboch a štrbinách hrubého čreva.

Čisté hrubé črevo zabraňuje škodlivým baktériám a parazitom, aby prežívali na ľudských výkaloch. Väčšina komerčne vyrábaných skorocelových doplnkov obsahuje skorocel bežnej triedy. Colonix, na druhej strane obsahuje skorocel najvyššej kvality, aký je dnes vôbec dostupný na celom svete. Je to jeden z dôvodov, prečo je Colonix účinnejší ako ktorýkoľvek iný vlákninový produkt. Okrem skorocelu, Colonix vláknina obsahuje aj 14 esenciálnych liečivých rastlín, z ktorých všetky hrajú dôležitú úlohu v dôkladnej očiste hrubého čreva. Tieto liečivé rastliny sú tiež najvyššej kvality a pochádzajú z najlepších zdrojov v Spojených Štátoch. Kontinuálne používanie Colonixu na očistu čriev zabraňuje tomu, aby sa v tráviacej sústave tvorili zhluky hlienu, toxínov a splodín metabolizmu. Podporuje udržovať hrubé črevo čisté a pohyb výkalov je voľný a efektívny. Vláknina tiež vyživuje a udržuje zdravú črevnú flóru.

Antiparazitárny prípravok Paranil je účinná kombinácia 18 vysoko kvalitných liečivých rastlín, ktoré sa už tradične používali na odstránenie parazitov, ich vajíčok a vyliahnutých lariev z tela. Je vysoko účinný a pritom bezpečný a dobre tolerovaný dospelými. Prosíme, aby ste venovali pozornosť tomu, že používanie Paranilu sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám ako aj deťom mladším ako 18 rokov. (Pre deti staršie ako tri roky odporúčame Paranil Junior). Paranil kapsule sa môžu užívať v priebehu maximálne troch mesiacov s trojmesačnými intervalmi. Napriek tomu, je táto kombinácia bezpečná a účinná, aby jej dvoj- až trojmesačné používanie bolo normálne postačujúce pre každého.

KleriČaj je základnou súčasťou Programu Colonix. KleriČaj má preháňací účinok, pričom sa zúčastňuje na detoxikacích pochodoch nielen hrubého čreva, ale tiež ladvín, pečene a krvi. Má ukludňujúci účinok na nervovú sústavu, čo z neho robí ideálny nápoj pred spaním. KleriČaj obsahuje sennu a je vyvinutý na pravidelné prevádzanie očisty, naraz až do troch mesiacoch, s 3-mesačnými intervalmi. Kontinuálne použitie sa nedoporučuje, lebo by jeho zložky mohly stratiť svoj telo prospešný účinok, čo je dané tím, že si hrubé črevo môže navyknúť na účinky senny. Po skončení začiatočnej očisty, sa doporučuje len na príležitostné použitie, alebo ako súčasť programu ročnej očisty. KleriČaj se nedoporučuje pre tehotné a kojacie ženy a deťom pod 18 rokov.

Všetky tri produkty je potrebné používat naraz k dosiahnutiu efektívnej a dôkladnej vnútornej očiste. Dlhodobé používanie celkového programu sa nedoporučuje, lebo keď je prevedená začiatočná fáza očisty, ktorá normálne trvá 2-3 mesiace, vlákninu Colonix môžete používat denne. Toto sa obzvlášť doporučuje, keď Vaša strava neobsahuje dostatečné množstvo potravinovej vlákniny. Colonix poskytuje 8 gramov potravinovej vlákniny v jednej porcii (jedna tretina doporučenej dennej dávky) a dve porcie za deň se môžu prijímať dlhšiu dobu. Prášok Colonix nemá žiadne návykové účinky a je úplne bezpečný.

Ako používať Program Colonix

Prvých 5 dní:
Ráno:
Prvý krok: 2 kapsule Paranil

Užite 2 Paranil kapsule s pohárom vody na lačný žalúdok. Dôležitá poznámka: Pod slovom "pohár", používaným v celej tejto brožúre, sa rozumie 2,5 dl vody. V čase uskutočňovania očisty musíte denne vypiť najmenej 8 pohárov po 2,5 dl (2 litre) čistej (filtrovanej alebo minerálnej) vody.

Druhý krok: pohári ? jednej lyžičky vlákniny Colonix

Približne 15 minút po užití Paranil kapsúl pokračujte s Colonixom na prečistenie čriev. Použite pribalenú lyžičku z umelej hmoty a zmiešajte v pohári ? jednej lyžičky vlákniny Colonix s akýmkoľvek Vami vybraným nápojom. Nie je ťažké vyrobiť koktail z rastlinnej vlákniny, ktorý je veľmi dobrej chuti a zároveň aj efektívny. (Takmer všetky prášky z rastlín sú horké, preto sa predávajú v kapsulách.) Podľa našej mienky je prášok Colonix vysoko kvalitná vláknina najlepšej chuti, ktorá je k dispozícii na trhu, hoci je možné, že Vám bude chutiť viac, ak si ju zmiešate so 100% ovocným džúsom než iba s vodou. Váš vlákninový koktail vypite rýchlo, pretože ak ho necháte stáť príliš dlho zhustne a budete si musieť pripraviť novú porciu. Zapite ho 2,5 dcl pohárom vody.

Raňajky si môžete dať o niekoľko minút po užití vlákniny. Ak nemáte veľmi naponáhlo, tak chvíľu počkajte, môže sa totiž stať, že budete musieť ísť na toaletu krátko po užití vlákniny. Ak užívate nejaké lieky alebo liečivé doplnky na predpis lekára, neužívajte ich spolu s Vašim vlákninovým nápojom – radšej asi 1 až 2 hodiny po ich užití. Prosíme, aby ste sa poradili so svojím lekárom, ak neviete, ako to urobiť.

Počas dňa:
Tretí krok: Voda

Voda predstavuje absolútne kľúčovú zložku programu Colonix. Aby bola očista čo najúčinnejšia, musíte denne vypiť najmenej 2 litre čistej (filtrovanej alebo minerálnej) vody. To znamená asi 2 litre denne. Oveľa väčšie množstvo treba vypiť iba v prípade, ak by bola v miestnosti klíma veľmi teplá alebo si vaša práca vyžaduje veľkú fyzickú záťaž, prípadne sa nadmerne potíte. Toto sa môže pozdávať niekomu ako obrovské množstvo vody. Rovnako ako si neviete predstaviť vonkajšiu očistu tela bez vody, nejde to ani zvnútra. Vláknina, tak aj liečivé rastliny absorbujú veľa vody. Faktom je, že samotná vláknina môže spôsobiť zápchu, ak príjem vody nie je adekvátny v priebehu jeho užívania. Môžete piť v priebehu programu ovocné džúsy alebo bylinkový čaj, tieto však nenahradia 8 pohárov vody, ktoré musíte vypiť každý jeden deň.

Večer:
Štvrtý krok: 1 šálka KleriČaje

Na začiatok si pred spaním nechajte 1-2 minúty vylúhovať sáčok KleriČaju v šálke horúcej vody. (Nikdy epoužívajte vodu zahriatu v mikrovlnke!) Tento špeciálny prípravok Vám pomôže pri trávení večere, zabezpečí správnu elimináciu, bude mať čistiaci účinok na obličky, pečeň a črevá a zaistí Vášmu telu relaxáciu. Budete sa môcť pekne vyspať a odpočinúť si. Je normálne, že prvá vec ráno čo budete cítiť, bude silné nutkanie na stolicu, sprevádzať ho môžu mierne kŕče – najmä v priebehu prvých dní. KleriČaj funguje tak, že vyvoláva mierne kontrakcie v črevách, čím podporuje vylučovanie výkalov, usadenín a parazitov.

V priebehu 6. - 30. dňa
(Prípadne ak sa nedosiahne dôkladná očista,čo je normálne do 90 dní)

Ráno:
Prvý krok: 4 kapsule Paranil

Dajte si nalačno 4 Paranil kapsule s pohárom vody.

Druhý krok: Colonix na prečistenie čriev

Približne 15 minút po užití Paranil kapsúl pokračujte s Colonixom na prečistenie čriev. Použite pribalenú lyžičku z umelej hmoty a zmiešajte v pohári 1 lyžičku vlákniny Colonix s niektorým Vami vybraným nápojom. Nie je ťažké vyrobiť koktail z rastlinnej vlákniny, ktorý je veľmi dobrej chuti a zároveň aj efektívny. (Takmer všetky prášky z rastlín sú horké, preto sa predávajú v kapsulách.) Podľa našej mienky je prášok Colonix vysoko kvalitná vláknina najlepšej chuti, ktorá je k dispozícii na trhu, hoci je možné, že Vám bude chutiť viac, ak ju zmiešate so 100% ovocným džúsom, než iba s vodou. Váš vlákninový koktail vypite rýchlo, pretože po dlhšom čase zhustne a budete si musieť pripraviť novú porciu. Zapite ho 2 litrami vody.

Počas dňa:
Tretí krok: Voda

Mali by ste si rozdeliť príjem vody na celý deň. Môžete začať vypitím dvoch pohárov vody ráno, jeden s Paranilom a druhý s vlákninovým nápojom Colonix. Následne si môžete dať ďalších 6 pohárov v priebehu celého dňa. Ako sme to už uviedli, musíte vypiť približne 2 litre vody na to, aby mohla vláknina fungovať ako huba, ktorá rozloží a rozriedi toxíny a vyplaví ich z tela.

Večer:
Štvrtý krok: 1 šálka KleriČaje (každý alebo každý druhý deň podľa potreby k dosáhnutiu pravidelnej stolice)

Pred spaním nechajte 2-6 minút vylúhovať sáčok KleriČaju v šálke horúcej vody. (Nikdy nepoužívajte vodu ohriatu v mikrovlnke!) Budete si musieť naladiť KleriČaj na požiadavky Vášho tela. Rozdiel dĺžky lúhovania večer môže spôsobiť veľké zmeny na nastávajúce ráno. Niektorí ľudia majú ráno silné nutkanie na stolicu už po 1-2 minútovom lúhovaní čaju. Iní môžu potrebovať 6 alebo dokonca 10 minút k dosiahnutiu rovnakého výsledku. Prosíme, pozrite sa na Tipy na užívanie KleriČaju.

31. - 60. alebo 90 deň

Odporúčame Vám, aby ste si pred začiatkom druhého mesiaca očisty urobili 5 dňovú prestávku s Paranil kapsulami a KleriČajom a pokračujte iba v prijímaní vlákniny Colonix. Šiesty deň začnete užívať 4 Paranil kapsule a nezabudnite si vypiť čaj každý večer. Dôvodom tejto prestávky je to, poskytnúť oddych svojmu organizmu a "šokovať" parazity ich ľahším spôsobom eliminácie, pokiaľ sú ešte stále prítomné, pretože pokračujete v užívaní 4 Paranil kapslí.

 

UPOZORNENIE:

Počas používania programu Colonix odporúčame vypiť minimálne 2 litre vody denne!

POZNÁMKA: Colonix sa neodporúča na použitie u detí mladších ako 18 rokov, u tehotných a dojčiacich matiek. Vo všeobecnosti sa neodporúča používať žiadny detoxikačné program v priebehu tehotenstva a dojčenia. Ľudia s vážnymi zdravotnými problémami by sa pred použitím tohoto alebo ktoréhokoľvek iného detoxikačného programu mali poradiť so svojím lekárom. Colonix program sa neodporúča ľuďom, ktorí trpia akýmkoľvek zápalovým ochorením čriev ako napr. Crohnova choroba, regionálna ileitída alebo vredovitý zápal hrubého čreva. Príležitostne sa môžu dostaviť stavy mierneho nepohodlia, keď sa telo snaží eliminovať toxíny. Tieto môžu zahŕňať: bolesti hlavy, nauseu, závraty, vyčerpanosť, iritabilitu alebo nadúvanie. Keď sa takéto príznaky dostavia, niekedy pomôže zníženie dávky vlákniny Colonix a Paranil kapsúl a/alebo KleriČaju na niekoľko dní. Ak sa u Vás prejaví alergická reakcia na ktorúkoľvek zložku, ihneď prestaňte používať tieto produkty!

VYHLÁSENIE: Prosíme Vás, nepužívajte tieto informácie na diagnostiku a/alebo liečbu medicínskych problémov. Tvrdenia a názory, ktoré sa na stránke nachádzajú, nie sú medicínskymi radami a nesmú sa tak ani vysvetľovať ani rozumieť. Ak v súčastnosti užívate lieky alebo máte zdravotné problémy, skôr ako začnete akýkoľvek bylinný doplnok užívať, poraďte sa s takým lekárom, ktorý sa venuje vzájomnému účinku liečivých rastlín a liekov.

 

Program Colonix DR. NATURA náš tip| liecivapriroda.skAk nie ste navyknutý užívať liečivé nápoje alebo koktaily, môžete zmiešať vlákninu v menšom množstve (2,5 dl, 1 pohár) tekutiny (ovocný džús alebo ryžové či mandľové mlieko sa dobre osvedčili u mnohých zákazníkov) a pite ich bez odstátia. Môžete tiež pridať mrazené ovocie na zvýšenie chuti. Ak máte mixér, môžete si ho zmiešať až na jemný, krémovitý nápoj.

 

 

Program Colonix DR. NATURA náš tip| liecivapriroda.skStrávili sme posledné desaťročie zdokonaľovaním programu Colonix až na úroveň, keď sa z neho stal najkomplexnejší systém očisty. Dokonca už menšie zmeny v používaní produktu môžu ovplyvniť jeho účinnosť. Ak je pre Vás čistiaci účinok programu Colonix príliš silný, znížte množstvo vlákniny a nechajte vylúhovať sáčky KleriČaju na kratšiu dobu ako dve minúty, kým nedosiahnete Vami požadovaný čistiaci účinok. Ak čistiaci účinok nie je dostatočne silný, najskôr zvýšte Váš príjem vody a potom až zvýšte množstvo vlákniny na 1-2 lyžičky a/alebo nechajte vylúhovať čaj 2-10 minút, kým sa opäť dostaví žiadaný čistiaci účinok.

 

Program Colonix DR. NATURA náš tip| liecivapriroda.skAk si KleriČaj nechávate vylúhovať iba niekoľko minút a je u Vás účinný, nie je dôvod, aby ste ho nechávali lúhovať dlhšiu dobu. Ak ste mali pravidelnú stolicu pred začatím programu, nemusíte užívať KleriČaj každý deň, stačí 2-3 krát v týždni. Samotná vláknina by mala vystačiť, aby podporila pohyb Vašich čriev.